fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ilk sinyali verdi!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ilk sinyali verdi!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ilk sinyali verdi!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Glassnode tarafından incelenen ağ ile ilgili bazı metrikler, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının davranışları ile ilgili ilginç veriler ortaya koydu.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları yükseliş mi bekliyor?

Bu hafta Glassnode tarafından incelenen ağ ile ilgili bazı metrikler, Bitcoin için yükselişe dair önemli işaretler gösterdi. Bunlardan biri de Bitcoin HODLer Net Pozisyon Değişimi Endeksi. Bu endeks son bir ayın en yüksek seviyesini gördü.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ilk sinyali verdi!

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, uzun vadeli yatırımcıların varlıklarındaki değişimi tanımlayan bu endeksin değeri, son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Peki bu ne anlama geliyor? Bitcoin fiyatı için olumlu bir işaret mi?

On-chain veri analizi şirketi Glassnode Twitter’da, Bitcoin HODLer Net Pozisyon Değişimi endeksinin 24.906.171 gibi yüksek bir seviyeye ulaştığını açıkladı. Bu arada, en son on yıl önce hareket eden Bitcoin arzı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Uzun vadeli yatırımcılar daha fazla Bitcoin topluyor!

Blockchain veri sağlayıcısı, bu metriğin HODLers olarak tabir edilen uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ile ilgili olduğunu ve yine bu metriğin, Bitcoin ile ilgili pozisyon değişikliklerini aylık olarak takip ettiğini ifade ediyor.

Metriğin negatif olması bu yatırımcıların BTC’lerini sattığını ve karlarını çektiğini gösteriyor. Metrik yükseldiğinde ise; bu, uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin’de yeni pozisyonlar açtığı anlamına geliyor.

 10 yıllık cüzdanlar harekete geçerken; piyasaya yeni yatırımcılar giriyor!

Glassnode bir başka tweetinde, bakiyesi sıfır olmayan cüzdanların sayısının son bir ayın en yüksek seviyesine çıktığını ve dolayısıyla Bitcoin ekosistemine şu sıralar yeni ve aktif yatırımcılar girdiğini söylüyor. Ayrıca verilere göre bu rakam, şu anda 38.241.875 adrese ulaştı.

Analiz firması tarafından paylaşılan bir başka tweete göre ise, yaklaşık en son on yıl önce hareket eden Bitcoin miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 2.300.284.993 BTC’ye ulaştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: