1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yılın en çok kazandıran kripto parası rekora doymuyor!

Yılın en çok kazandıran kripto parası rekora doymuyor!

Yılın en çok kazandıran kripto parası rekora doymuyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu altcoin 2021 yılına girdiğimiz ilk gün sadece 1.6-1.7 dolar bandında işlem görüyordu. Yazının kaleme alındığı gün ise 95 doları gördü. Bu kripto para rekora doymuyor.


Yılın en çok kazandıran kripto parası rekora doymuyor!

2021 yılına girdiğimiz ilk gün bu kripto paradan 1,000 dolarlık satın almış olsaydınız bugünkü yatırımınız yaklaşık 60,000 dolara çıkmıştır. Yani bahsettiğimiz kripto para 60 kat kazandırdı. Solana’dan (SOL) bahsediyoruz.

Solana rekora doymuyor ve 100 dolarlık kritik seviyeyi aşmasına sadece 5 dolar kaldı. Solana bugün de tüm zamanların rekorunu egale etti ve 95 doları gördü. Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarında 2021 yılı boyunca yaşanan değişimi görüyoruz.

en çok kazandıran kripto Yılın en çok kazandıran kripto parası rekora doymuyor!

2020 yılının Mart ayından başlatılan Solana, İsviçre merkezli bir proje olup DeFi (merkezsiz finans) endüstrisine farklı çözüm önerileri getirmektedir. Solana blockchain’i Ethereum gibi farklı DeFi platformlarına ev sahipliği yapıyor.

Ethereum gas ücretlerindeki artış karşısında Solana blockchain’i giderek talep görmeye başladı ve Solana merkezli DeFi’ler kripto para yatırımcıları tarafından kullanılmaya başladı.

Lütfen Bkz: Microsoft ve Ethereum ile son günlerin en büyük açılımı: Patent alındı bile!

DeFi’ler bilindiği üzere akıllı sözleşmeler sayesinde finansal piyasalarda aracıları ortadan kaldırarak birçok bankacılık ve finansal hizmeti yerine getirebiliyor. DeFi’ler geleneksel bankacılık işlemlerine göre daha ulaşılabilir ve daha ucuz olduğu için artan oranda ilgi görüyor. Bu ilgi Solana’nın kripto parası olan SOL Token’ın da değer kazanmasına neden oluyor.

DeFi platformlarının mevduat büyüklüğü geçtiğimiz yıl aynı dönemde sadece 1-2 milyar dolar büyüklüğündeydi. DeFi mevduat büyüklüğü yazının kaleme alındığı saatte 80 milyar doları aştı.

Aşağıdaki tweet’te Solana ağında başlatılması planlanan yeni projeleri görüyoruz.

https://twitter.com/solanians_/status/1431464908638416898

Yukarıdaki projelerin başarılı olması SOL Token’ın da değer kazanmasına neden olacaktır.

Kaynak