BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Taliban etkisi ile Bitcoin transferlerinde patlama yaşanıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Taliban etkisi ile Bitcoin transferlerinde patlama yaşanıyor!

Taliban etkisi ile Bitcoin transferlerinde patlama yaşanıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Afganistan’da yaşanan insanlık dramını hepimiz üzüntü ile takip ediyoruz. İnsanlar panik halinde ülkelerini terk ediyor. Afganistan’ı sadece insanlar değil sıcak para da terk ediyor.


Taliban etkisi ile Bitcoin transferlerinde patlama!

ABD’nin 20 yılın sonunda Afganistan’dan çekilmesinin ardından Taliban yönetimi hızlı biçimde Afganistan yönetimini ele geçirdi. Taliban’ın Afganistan’da nasıl bir yönetim sergileyeceği belirsizliğini koruyor. Afganistan’da politik belirsizlikler ve kaos her geçen gün artış gösteriyor. Şimdilik küresel devletlerin Taliban yönetimini meşru bir yönetim olarak tanıyıp tanımayacakları ise şüpheli. Taliban’ın tam anlamıyla Afganistan yönetimine hakim olması ve kurumsal yapıyı oturtturması da vakit alacağa benziyor.

Yukarıdaki belirsizlikten ötürü Afgan vatandaşları ülkelerini terk ediyor. Ülkeyi insanlarla birlikte sıcak para da terk ediyor. Hindistan merkezli bir yayın kuruluşunun haberine göre Afganistan’da son dönemde Bitcoin kullanımı ve Bitcoin üzerinden gerçekleşen transferlerde ciddi artış yaşanıyor. Yani ülkeden kaçan Afgan vatandaşların varlıklarını Bitcoin üzerinden ülke dışına taşıdıkları ileri sürülüyor.

Hatta bizzat Taliban’ın kendisinin de finansal işlemlerini Bitcoin ve kripto paralar üzerinden gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

Lütfen Bkz: Tüm zamanların rekorunu kıran Arweave (AR) nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi?

Birçok yayın kuruluşu Afganistan’daki sarayları ele geçiren Taliban askerlerinin ayaklarındaki terliklere dikkat çekiyor. Ancak bu yayın kuruluşlarının birçoğu Taliban askerlerinin ellerindeki akıllı telefonları görmezden geliyor. Taliban askerleri de akıllı telefonları sayesinde sosyal medya araçlarını kullanıyor ve kendi aralarında bu şekilde irtibat kuruyor. Facebook, Whatsapp, Telegram ve TikTok kullanan birçok Taliban askerinin olduğu iddia ediliyor.

Eğer akıllı telefonunuz ve internetiniz varsa Bitcoin ve kripto paralara ulaşmanız çok kolay olacaktır. Sonuç olarak Afganistan’da artan belirsizlik ve bir ödemeler sisteminin olmaması nedeniyle Bitcoin ve kripto paralara yönelik talepte ciddi artışlar yaşanıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.