Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kurumsal yatırımın merkezi CME Group’dan Ethereum övgüsü

Kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en önemli vadeli işlemler borsası konumunda bulunan Chicago Emtia Borsası (CME)’nin Ethereum ilgisi devam ediyor.

Kurumsal yatırımın merkezi CME Group’dan Ethereum övgüsü

Chicago Emtia Borsası (CME) Group Hisse Senedi ve Kripto Para Birimi Geliştirme Direktörü Payal Shah, Kurumsal Yatırımcı dergisinde yayımlanan son makalesinde, Ethereum’u kendi öz değerine sahip varlık olarak değerlendirdi.

Shah, Ethereum’un büyüyen finans sektörü olan DeFi (Merkezsiz Finans) ile eş anlamlı hale geldiğini vurguladı.

Shah, ETH’nin kendisini Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarından uzaklaştırmayı başardığını ve şimdi kendi katalizörleri tarafından yönlendirildiğini savundu.

Payal Shah, Etherreum’un akıllı sözleşme kabiliyetine dikkat çekerek, platformun en başından beri, merkezsiz uygulama (DApp)lere güç sağlayan akıllı sözleşmeleri desteklemek için geliştirildiğinin altını çizdi.

ethereum

Shah şunları söylüyor:

Ethereum bblockchaini, merkezsiz finans (DeFi), non-fungible tokenler (NFT’ler) veya merkezsiz uygulamalara (DApp’ler) güç sağlayan akıllı sözleşmeler yürütebildiğinden, gerçek dünya kullanım durumları ortaya çıkarak değerini sürdürmeyi başarıyor.

CME yöneticisi, kripto alanı ile ilgilenenlerin ve yatırımcıların, Ethereum’u hem finans hem de teknolojiyi değiştirebilecek bir altyapı unsuru olarak düşünmesi gerektiğini vurguluyor.

Shah ayrıca Ethereum 2.0 ile kullanılmaya başlanacak olan PoS modelini de övüyor. Ethereum’un Bitcoin’den daha hızlı ve daha ölçeklenebilir olduğunu ifade eden Shah, ETH 2.0 ile birlikte bu iki konu açısından oldukça önemli mesafe katedeceğini düşünüyor.

Ethereum’un yeni modeli ile birlikte, blockların oluşturulmasında temel değişiklikler meydana geliyor. Block oluşturdukları için madencileri ödüllendirmek yerine, doğrulayıcılar, doğruladıkları her işlem ve akıllı sözleşme için işlem ücreti alacaklar.

PoS sisteminin deflasyonist tarafına da vurgu yapan Shah, ETH arzının azalmasıyla birlikte değerinin de artacağı görüşünde.

İlgili: Ethereum son güncelleme ile Bitcoin’i geçti!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.