1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kurumsal yatırımın merkezi CME Group’dan Ethereum övgüsü

Kurumsal yatırımın merkezi CME Group’dan Ethereum övgüsü

Kurumsal yatırımın merkezi CME Group’dan Ethereum övgüsü
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en önemli vadeli işlemler borsası konumunda bulunan Chicago Emtia Borsası (CME)’nin Ethereum ilgisi devam ediyor.

Kurumsal yatırımın merkezi CME Group’dan Ethereum övgüsü

Chicago Emtia Borsası (CME) Group Hisse Senedi ve Kripto Para Birimi Geliştirme Direktörü Payal Shah, Kurumsal Yatırımcı dergisinde yayımlanan son makalesinde, Ethereum’u kendi öz değerine sahip varlık olarak değerlendirdi.

Shah, Ethereum’un büyüyen finans sektörü olan DeFi (Merkezsiz Finans) ile eş anlamlı hale geldiğini vurguladı.

Shah, ETH’nin kendisini Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarından uzaklaştırmayı başardığını ve şimdi kendi katalizörleri tarafından yönlendirildiğini savundu.

Payal Shah, Etherreum’un akıllı sözleşme kabiliyetine dikkat çekerek, platformun en başından beri, merkezsiz uygulama (DApp)lere güç sağlayan akıllı sözleşmeleri desteklemek için geliştirildiğinin altını çizdi.

ethereum

Shah şunları söylüyor:

Ethereum bblockchaini, merkezsiz finans (DeFi), non-fungible tokenler (NFT’ler) veya merkezsiz uygulamalara (DApp’ler) güç sağlayan akıllı sözleşmeler yürütebildiğinden, gerçek dünya kullanım durumları ortaya çıkarak değerini sürdürmeyi başarıyor.

CME yöneticisi, kripto alanı ile ilgilenenlerin ve yatırımcıların, Ethereum’u hem finans hem de teknolojiyi değiştirebilecek bir altyapı unsuru olarak düşünmesi gerektiğini vurguluyor.

Shah ayrıca Ethereum 2.0 ile kullanılmaya başlanacak olan PoS modelini de övüyor. Ethereum’un Bitcoin’den daha hızlı ve daha ölçeklenebilir olduğunu ifade eden Shah, ETH 2.0 ile birlikte bu iki konu açısından oldukça önemli mesafe katedeceğini düşünüyor.

Ethereum’un yeni modeli ile birlikte, blockların oluşturulmasında temel değişiklikler meydana geliyor. Block oluşturdukları için madencileri ödüllendirmek yerine, doğrulayıcılar, doğruladıkları her işlem ve akıllı sözleşme için işlem ücreti alacaklar.

PoS sisteminin deflasyonist tarafına da vurgu yapan Shah, ETH arzının azalmasıyla birlikte değerinin de artacağı görüşünde.

İlgili: Ethereum son güncelleme ile Bitcoin’i geçti!

Kaynak