fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Zengin ve yüksek eğitimli yatırımcıların aldığı 2 altcoin – Yeni rapor

Zengin ve yüksek eğitimli yatırımcıların aldığı 2 altcoin – Yeni rapor

Zengin ve yüksek eğitimli yatırımcıların aldığı 2 altcoin – Yeni rapor
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın yeni raporu, zengin ve yüksek eğitimli yatırımcıların aldığı 2 altcoini ortaya çıkardı. Bu yatırımcılar, Bitcoin yerine söz konusu iki coini almayı tercih ediyor.


Zengin ve yüksek eğitimli yatırımcıların aldığı 2 altcoin – Yeni rapor

Piyasa uzmanları bireysel yatırımcılara her zaman “akıllı parayı” takip etmelerini tavsiye ediyor. Bu yolla etkileyici kazançlar elde edebilirler. Birçok durumda bu akıllı para kurumsal yatırımcılar ve piyasa balinaları demek oluyor. Ancak bir de zengin ve yüksek eğitimli yatırımcıların olduğu akıllı para türü var.

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (Bank for International Settlements – BIS) yeni raporu, bu zengin ve yüksek eğitimli yatırıcıların, Bitcoin yerine aldığı 2 altcoin olduğunu ortaya çıkardı. Bu altcoinlerden biri sizin için de sürpriz olmayacak. Diğeri ise birçoklarına göre şaşırtıcı.

Söz konusu altcoinlerden birincisi Ethereum (ETH). En büyük altcoin ve akıllı paranın bu coini alması sürpriz değil. Zengin ve yüksek eğitimli yatırımcıların tercih ettiği ikici kripto para ise Ripple (XRP).

İlgili – Ripple’ın 1 doları görme şansı ne?

Merkez bankalarının ortak kuruluşu olan BIS, farklı gelir sahiplerinin kripto para alımlarını inceledi. En başta da zengin ve yüksek eğitimli kripto yatırımcılarını mercek altına aldı. Daha sonra az eğitimli kesimi inceledi.

Tüm kripto paralar arasında ETH ve XRP sahipleri en eğitimli yatırımcılardan oluşuyor. En az eğitimli yatırımcıların sahip olduğu altcoin ise Litecoin (LTC). Bitcoin sahipleri ise ortada yer alıyor. Bu arada kripto para sahiplerinin gelirleri ortalamanın üstünde. Ayrıca XRP, Ethereum ve Stellar (XLM) sahipleri de en engin yatırımcıları oluşturuyor.

BIS raporu, en eğitimli ve en zengin yatırımcılar kategorisinde ETH ve XRP’nin BTC’yi geçtiğini ortaya koyuyor. Ancak BTC en yüksek benimsenme oranına sahip ve onu ETH ve LTC takip ediyor. Rapor ayrıca kripto para benimsenmesinin de arttığına dikkat çekiyor. Bunun başlıca sebebi son fiyat artışları. Bununla kripto para ile ilgili bilgilenme de iki kat arttı.

Bu arada zengin ve yüksek eğitimli yatırımcı kesimi, Ripple’ın SEC ile başının dertte olmasına rağmen XRP’ye yatırımı tercih ediyor. SEC, XRP’in tahvil olduğunu iddia ederek Ripple ve yöneticileri aleyhinde dava açmıştı. Birçokları Ripple’ın bu davayı yakında kazanacağını ve XRP fiyatının da uçuşa geçeceğini düşünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.