fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 580890 ₺ ETH : 44413 ₺ XRP : 10.408 ₺ LTC : 2012.9 ₺ USDT : 13.631 ₺ XLM : 3.451 ₺
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Son fidye yazılımı saldırısının arkasında Rusya mı var? Biden konuştu!

Son fidye yazılımı saldırısının arkasında Rusya mı var? Biden konuştu!

Son fidye yazılımı saldırısının arkasında Rusya mı var? Biden konuştu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de yaşanan son fidye yazılımı olayının arkasında Rusya’nın olup olmadığı tartışılıyor. ABD Başkanı Joe Biden açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

Son fidye yazılımı saldırısının arkasında Rusya mı var? Biden konuştu

Hafta başında Rus bağlantılı bir hacker grubunun yaklaşık 200 ABD şirketine saldırı düzenlediği ve şirketlerden 45,000 dolar değerinde Monero kripto para birimi istediği ortaya atılmıştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

ABD Başkanı Joe Biden cumartesi günü yaptığı açıklamada, Rus hükümetinin Kaseya adlı bir yazılım yönetim şirketine yönelik son fidye yazılımı saldırısına karışıp karışmadığına dair Washington’a güven olmadığını söyledi. ABD Başkanı Joe Biden yaptığı açıklamada saldırının arkasında Rusya’nın olup olmadığında emin olmadıklarını belirtti.

“İlk düşünce saldırının arkasında, Rus hükümetinin olmadığıydı, ancak henüz bundan emin değiliz.”

Michigan Traverse City’ göre ABD Başkanı, olayın araştırılması için tüm federal imkanların seferber edildiğini belirtti. FBI, Kaseya saldırısıyla ilgili olarak hem şirket hem de Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) ile koordineli olarak koşulları incelediklerini belirten bir açıklama yaptı.

“Etkilenebilecek herkesi, önerilen azaltmaları uygulamaya ve kullanıcıların VSA sunucularını derhal kapatmak için Kaseya’nın talimatlarını takip etmeye teşvik ediyoruz. Her zaman olduğu gibi, etkilenen kuruluşlara yardım etmeye hazırız.”

Güvenlik firması Huntress, haftanın başlarında, ekibinin “MSP’leri ve müşterilerini etkileyen ve Kaseya VSA tedarik zinciri saldırısı gibi görünen kritik bir fidye yazılımı olayını” takip ettiğini açıkladı. Saldırıyı yapan grubun 45,000 dolar karşlığı Monero kripto parası istediğini belirtti.

Moskava tarafı ise suçlamaları reddetti. Yapılan açıklamada siber suçlarla mücadelenin kendileri için bir öncelik olduğunu belirtti. Washington’un “asılsız suçlamaları terk etmesini ve uluslararası bilgi güvenliğini güçlendirmek için Rus uzmanlarla profesyonel çalışmaya odaklanmasını” umduğunu belirtti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.