Zcoin nedir? Kapsamlı temel analiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, önümüzdeki dönemde dünyanın önde gelen kripto parası olmaya devam edecek olsa da, dikkat etmesi gereken çok sayıda rakip var. Zcoin, bir bütün olarak kriptokrasi ekosistemine daha fazla gizlilikgetiren altkoinlerden biridir. Özel finansal işlemleri Zerocoin Protokolü ile sağlanır.


ZCOİN PROJE NEDİR?

Yüzeyde Zcoin, Bitcoin’in gizlilik sorununu çözmeye çalışıyor. Birçok kişi Bitcoin’in anonim olduğunu düşünse de, durum böyle değil. Daha spesifik olarak, Bitcoin ile ilgili anonimlik veya gizlilik yok, ancak proje bu konuda daha başarılı olup olamayacağını zaman gösterecek. Aynı zamanda Zcoin, Bitcoin’in kamuya ait defteriyle yaptığı iki harcamalı saldırıları önlemeye ihtiyaç duyuyor.

NASIL ÇALIŞIR?

Projenin göz önüne alınması gereken birkaç yönü var. Her şeyden önce, projenin uygulanması herkesin kamu paralarını özel paralara çevirebilmesini sağlar. Bunu yapmak madencilik problemi oluşturmasına sebep olsa da kendi içinde oldukça ilginç bir şeydir. Sonuçta, gizlilik, kripto dünyasında bile kolay kolay görülmeyecek şekilde tasarlanmamıştır.

Projenin bir diğer ilgi çekici özelliği de, koinleri kullanıldığında,koin sahibinin herhangi bir bilgisi ortaya çıkmamasıdır.Projenin bazı ilginç teknolojileri de var. Bitcoin’in yaptığı gibi, MTP algoritması ile Zcoin’in güvenlik merkezi sorunu yoktur. Bu, herhangi bir maden işletmesinin rekabet avantajı kazanmasına izin vermeyen Yasaya Dayalı Hesaplama olarak bilinen bir süreçle başarılır. Bunun yerine, Zcoin’in protokolü tüm platformlardaki herhangi bir hesaplama birimi için aynı fiyatı / maliyeti belirler. Günümüzde piyasadaki diğer şifre dövizleriyle ilişkili matternodlara biraz benzeyen Znodes altyapısı da var.

YOL HARITASI

2018 boyunca, proje için birçok ilginç gelişme göreceğiz.Merkezi olmayan bir pazar oluşturulacaktır. Düğüm eşleri, şifrelenmiş iletişimi ilerleterek de bunlardan yararlanacaktır. Üstelik ekip, potansiyel gelecekteki ölçeklendirme endişeleriyle ilgilenmek istiyor. Bununla birlikte, bunların herhangi biri için herhangi bir ayrıntı henüz bildirilmedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Zcoin nedir? Kapsamlı temel analiz
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.