1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yield NFT’sini 1,15 milyon dolara gizli bir alıcı satın aldı

Yield NFT’sini 1,15 milyon dolara gizli bir alıcı satın aldı

Yield NFT’sini 1,15 milyon dolara gizli bir alıcı satın aldı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, ismi gizli  bir teklif sahibine 1.15 milyon dolar değerinde 350 ETH karşılığında Yield  NFT sattı.

 

Aave kurucusu, Yield NFT ‘sini 1,15 milyon dolara satıyor 

 

Kısaca

 

  • Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, ismi gizli bir teklif sahibine 1,15 milyon dolara bir NFT’sini sattı
  • Ancak teklif sahibi bir ilginç deneyim geçiriyor  ve iki seçenekli teklif de  seçmek zorunda kalabilir

 

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, ismi gizli  bir teklif sahibine 1.15 milyon dolar değerinde 350 ETH karşılığında “Yield” adlı bir NFT sattı.

Ama bu sadece kısa bir video değil,  aynı zamanda bir sosyal deney.

 

Sanat eseri bilgilerine göre, NFT’nin alıcısı bir ikilemle karşı karşıya. Ya NFT’ye tutunurlar, belki değerinin yükselip yükselmediğini görmek için beklerler ve sonra onu başka bir alıcıya satmayı düşünürler. Veya, 31 Ekim’e kadar Kulechov’a iade etmelerine ve tüm fonlarını geri almalarına izin verilecek . NFT değerinin %10’u veya 10 ETH (33.000 $), hangisi daha ucuz olursa diye özel  bir madde konularak anlaşma yapıldı. 

Sanat eseri çok pahalı satıldığından, alıcı satış fiyatının %10’u yerine 10 ETH’yi geri alacaktı. Ama soru şu: Ellerinde tutacaklar mı yoksa 33.000 doları geri mi alacaklar?

 

Kulechov, The Block’a verdiği demeçte, “Fikir, müzayedeyi kazananın sanat eserinin kendisine uzun süre devam edip etmeyeceğini ve onu iade etmeyeceğini ve sanat eserine gerçekte işlemden daha fazla değer verip vermeyeceğini denemekte” dedi.  Bu gerçekten “Çok büyüleyici” bir deneyim.

 

Bu bir sanat eseri

yield nftNFT, genişleyen, ekranı dolduran ve sonra büzüşen “YIELD” kelimesinin balon benzeri harflerini gösteren bir video klip. Arka planda Kulechov’un gümüş versiyonları var. Sanat eseri ve sosyal deney, Aave gibi borç verme protokolleri yoluyla kazanılan bir şey olan verim etrafında temalı bir NFT.

 

Sanat eseri, SuperRare’de 48 eseri bulunan bir NFT sanatçısı olan Sven Eberwein tarafından yaratıldı. İhale bir gün sürdü ve Fortune’un geçen ay 1.3 milyon dolara NFT olarak satılan kripto kapağını tasarlayan NFT sanatçısı pplpleasr’ın tekliflerini içeriyordu.

 

Kulechov, insanların ikincil piyasalarda işlem yapıp yapmayacaklarını ve orada nasıl fiyatlandırılacağını görmekten heyecan duyduğunu söyledi. “Esasen, bu bir NFT, bu bir sanat eseri ve sadece ilginç bir deney.” dedi.

Kaynak

tags: