fbpx
BTC : 524804 ₺ ETH : 36339 ₺ XRP : 8.874 ₺ LTC : 1560 ₺ USDT : 13.712 ₺ XLM : 2.804 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 5 yıldan sonra yenilenmiş yüzüyle fark yaratacak coin hangisi?

5 yıldan sonra yenilenmiş yüzüyle fark yaratacak coin hangisi?

5 yıldan sonra yenilenmiş yüzüyle fark yaratacak coin hangisi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un ilk projelerinden olan kripto para, teknolojisini güncelledi ve 2’inci versiyon ile yatırımcıların huzuruna çıktı. Fark yaratacak olan coin hangisi?


Ethereum’ın ilk projelerinden olan coin hangisi?

Ethereum blockchain’inde birçok uygulama ve akıllı sözleşmeler faaliyetlerini sürdürüyor. Son günlerde Ethereum blockchain’inde en çok kendinden söz ettiren projeler şüphesiz DeFi platformları. Özünde bir akıllı sözleşme olan DeFi (merkeziyetsiz finans) platformları, yatırımcıları bir araya getiren ve aracıya ihtiyaç duymayan sanal bir piyasa yaratıyor.

Ethereum’un ilk projelerinden olan Augur ilk ICO’sunu (ilk halka arzını) 2015 yılında gerçekleştirdi. Augur güçlü bir güncellemeye giderek Augur 2 ile yatırımcıların huzuruna çıktı. Augur 2 birçok yeni özelliğe sahip. Augur 2 günümüzde popüler olan DeFi platformlarının birçok ayrıntı ve özelliklerini içeriyor. Augur 2 IPFS, 0X Mesh, MakerDao ve Uniswap’ın oracle hizmetlerini entegre ediyor.

Augur’un eski versiyonu yavaş ve pahalı işletim sistemine sahipti. Yeni Augur ise günümüz DeFi platformlarının güçlü yönlerini bünyesinde toplamaya çalışıyor. Augur 2, Chainlink gibi off-chain verileri blockchain platformlarına taşımayı planlıyor.

Augur IPPFS ile bütünleşik hale gelerek blockchain tabanlı veri depolama hizmetinden faydalanacak ve kendi paydaşlarına IPPFS hizmetini sunacak. Benzer şekilde Augur 2, 0X Mesh desteği ile akıllı sözleşmelere ve dapps’lere rekabetçi bir ortam hazırlayacak.

Augur platformunun kripto parası REP, yazının kaleme alındığı saatte 20.42 dolardan işlem görüyor. Mart krizinde 7 dolara kadar gerileyen REP fiyatları hızlı bir yükseliş trendine girerek 22 Temmuz’da 25 doların üstünü gördü. Aşağıdaki grafikte REP fiyatlarında 2020 yılı içerisinde yaşanan değişimi görüyoruz.

coin hangisi 5 yıldan sonra yenilenmiş yüzüyle fark yaratacak coin hangisi?REP’in toplam piyasa büyüklüğü 224 milyon dolar ve CoinMarketCap sıralamasında 50’inci sırada yer alıyor.

Augur’un REP’i 11 Ocak 2018’de 99 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı.

Augur 2, DeFi rüzgarını arkasına alabilirse ilerleyen süreçte REP fiyatları ciddi değer kazanabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.