1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni rapor: PayPal’ı geçen Bitcoin’in gözü MasterCard’da

Yeni rapor: PayPal’ı geçen Bitcoin’in gözü MasterCard’da

Yeni rapor: PayPal’ı geçen Bitcoin’in gözü MasterCard’da
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni bir rapor, Bitcoin’in artık önemli bir değerde PayPal’ı geçtiğini gösteriyor. Şimdi ise gözü finans sektörünün devi MasterCard’da.


Yeni rapor: PayPal’ı geçen Bitcoin’in gözü MasterCard’da

Bitcoin’in dolar değeri olarak işlediği hacim artık PayPal’ı geçmiş durumda. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük merkezsiz kripto para ağı olan Bitcoin’in 2026 itibariyle MasterCard’ı da geçme potansiyeli var. Yeni rapora göre en erken 2026 yılı ve en geç de 2060 yılında Bitcoin ağının taşıdığı değer MasterCard’ı geçecek.

Piyasa verileri platformu Blockdata’nın 25 Kasım tarihli raporu “Bitcoin ağı Mastercard ve Visa gibi işlem hacimlerine ne zaman ulaşabilir?” başlığını taşıyor. Bu rapora göre, Bitcoin ağı 2021’de her bir çeyrek dönemde yaklaşık olarak 489 milyar dolarlık değer işlemiş. Bu da PayPal’ın 302 milyar dolarından daha fazla. Bitcoin sadece 12 yıllık bir varlık. Buna rağmen artık MasterCard’ın çeyrek dönemlik 1.8 trilyon hacmini yüzde 27’si ve Visa’nın da 3.2 trilyon dolarının yüzde 15’i kadar değer taşıyor.

İlgili  – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

mastercard bitcoin

İlgili – Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaları güçlendirecek kilit seviye!

Bitcoin ağını işlenen toplam hacim açısından iki kredi kartı devinin seviyesine bu 3 faktör ulaştırabilir: Toplam işlem sayısı, her bir işlem başına gönderilen ortalama BTC miktarı ve tabii ki en önemlisi Bitcoin (BTC) fiyatının yükselişi.

Blockdata, bu faktörler üzerinden şu tahminde bulunuyor. Rapora göre, eğer Bitcoin fiyatı ve ağı 2021 yılındaki gibi büyümeye devam ederse, en erken 2026 yılı itibariyle işlediği değer olarak MasterCard’ın seviyelerine ulaşabilir.

Ancak ortalama yıllık fiyat üzerinden bir hesaplama yapıldığında BTC en geç 2060 yılında MasterCard kadar değer taşımaya başlayacak.

Rapor aynı zamanda şuna da dikkat çekiyor. Her ne kadar Bitcoin’in merkezsiz ağı göreceli olarak yeni ve genç olsa da kısa sürece dünya finansal devlerinin hacimleri ile kıyaslama yapılabilecek yüksek hacimli seviyelere ulaşabildi.

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.