fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni DeFi hack saldırısından etkilenen token ve projeler

Yeni DeFi hack saldırısından etkilenen token ve projeler

Yeni DeFi hack saldırısından etkilenen token ve projeler
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz finans (DeFi) alanı yeni bir hack olayı ile karşı karşıya. Saldırganların hedefindeki proje, ne kadar çaldıkları ve etkilenen tokenlerin hangileri olduğuna bakalım.


DeFi projesi ChainSwap hack olayından etkilenen token ve projeler

Cross-chain merkezsiz finans platformu ChainSwap’e (ASAP) yapılan siber saldırı sonucu yaklaşık olarak 8 milyon dolar çalındı. Hackerler, akıllı sözleşmedeki kritik bir açığı kullanarak projenin içini boşalttı.

ChainSwap, yaptığı duyuruda, olay araştırılana kadar kendi yerel tokenini almama konusunda kullanıcıları uyardı.

Açıklamada ayrıca bireysel cüzdanlardaki fonların güvende olduğu da iddia ediliyor. Ancak hala para gönderme ve çekme fonksiyonları kapalı olarak kalmaya devam ediyor.

Bu saldırı sonucu ise 10’dan fazla token etkilendi.

İlgili – Ünlü hack grubu Anonymous’tan Elon Musk’a çok sert Bitcoin mesajı!

Saldırıdan etkilenen tokenlerin listesi

Krisma (@KRMA_0) isimli Twitter kullanıcısı ise saldırı sonucu etkilenen token ve kripto projeleri paylaşarak şöyle diyor:

“Chainswap saldırıya uğradı. Zarar gören projeler şöyle:

Wilder Worlds $WILD
Antimatter $MATTER
Optionroom $ROOM
Umbrella Blank $UMB
Nord $NORD
Razor $RAZOR
Peri $PERI
Unido $VTX
Oro $ORO
Vortex $VTX
Blank $BLANK
Unifarm $UFARM
Ve daha fazlası

Şimdi hiçbir token almayın. Hackerler cüzdanları:”

UniFarm (UFARM), Optionroom (ROOM), OroPocket (ORO) ve diğer projeler, geçici olarak Uniswap ve Pancakeswap’ten tüm likiditeyi çekme kararı aldı.

OptionRoom (@option_room) ise şöyle diyor:

“@chain_swap hacklendi ve @option_room da etkilendi.

ChainSwap hackeri cross-chain sözleşmeden birden fazla token ile birlikte 2,314,640 ROOM çaldı ve değeri de 550,000 dolar. OptionRoom ekibi de hızlı bir kararla tüm likiditeyi çekme kararı aldı.”

Umbrella Network (UMB) ise 230,000 dolar değerinde kendi yerel tokenini geri aldığını ve bunların nereye harcanacağına da topluluğun karar vereceğini duyurdu.

Umbrella Network ayrıca tokenler arasındaki köprü için artık ChainSwap’e güvenmeyeceklerini de belirtiyor.

Hack sonucu bazı fiyat dalgalanmaları da yaşandı. En kötü etkilenenlerden biri Wilder World (WILD) ve fiyatı toparlanmadan önce yüzde 99.8 çöktü.

DeFi projesi ChainSwap hack olayından etkilenen token ve projelerChainSwap, Nisan ayında bir dizi büyük şirketten 3 milyon dolarlık yatırım toplamıştı. ChainSwap, Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Huobi Eco Chain (Heco) arasında bir dizi belirsiz DeFi tokeninin swap yapmasına izin veriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: