Ünlü hack grubu Anonymous’tan Elon Musk’a çok sert Bitcoin mesajı!

anonymous
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde Bitcoin’e yönelik yıkıcı hamleleri ile dikkat çeken Elon Musk’a çok ciddi bir uyarı geldi. Anonymous Elon Musk’a çok sert bir mesaj gönderdi.

Ünlü hack grubu Anonymous’tan Elon Musk’a çok sert Bitcoin mesajı

Elon Musk yine kripto piyasasının gündeminde dün attığı kırık kalp emojili tweetin ardından bugün profil fotoğrafını Bitcoin yaptı.

Ünlü iş adamı önceleri kripto piyasasın sevilen ismiydi. SNL katıldığı programın ardından önce Dogecoin’in yerle bir olmasına neden olarak tepki topladı. Ardından kripto dünyasına birbiri ardına öldürücü darbeler vurmaya çalıştı. Özellikle Tesla’nın satışında Bitcoin kullanımından vazgeçmesi Bitcoin ve kripto piyasasını günlerce bir düşüşün pençesine itti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Vazgeçtiği sadece Tesla’nın Bitcoin ile satışı değildi. Elon bu U dönüşünü çevresel faktörlere bağlayarak bir nevi Bitcoin’in zararlı olduğunu vurguladı ve çevresel faktörleri tartışmaya açtı. Bitcoin madenciliği ile ilgili ardı ardına gelen kararlar sonucu piyasa bir düşüş daha yaşadı ve hala bu etkileri üzerinden atmak için savaşıyor.

Elon Musk bu tavırları ile ünlü hacker grubu Anonymous’u harekete geçirdi. Ünlü grup yayınladığı video ile Elon Musk’ı tehdit etti.

Ünlü hack grubu Tesla’nın sahibine hitaben hazırladığı mesajda Elon Musk’ı narsist ve kendi beğenmiş boş bir insan olarak tanımlıyor. Elon Musk’ın isnsanlığı kurtardığını iddia ettiğini ancak dönüp kendine bakması gerektiği konusunda uyaran grup, elektrikli araçlarda kullanılan lityum bataryaların hammaddesi olan Lityum’un madenlerinde ufak yaştaki madencilerin canları pahasına çalıştıklarını belirtiyor. Ayrıca madencilik faaliyetlerinin de zararlı olduğuna dikkat çekiyor. Bu kadar zararlı faaliyetlerde bulunan birinin Bitcoin’in zararlarından bahsetmesi ise ironik.

Tesla’nın gelirlerinin araç satışlarından değil, çevre dostu enerjiyi destekleme adına devletten geldiği belirtiliyor. Anonymous, Tesla’nın inaovasyonunun Elon’a ait olmadığını ifade ediyor. Hack grubu Musk’ın Bitcoin’leri devletin verdiği temiz enerji desteği ile aldığını, şimdide yeşil Bitcoin gibi bir saçmalık uydurduğunu söylüyor. Merkeziyetsizliğin son derece elzem olduğunu ve Musk’ın attığı saçma tweetler ile merkezileştirmeye çalışan adımlar attığını söyleyen grup Musk’ın kendisine şaka gibi gelen tweetler ile birçok insanın hayatını kararttığını belirtiyor.


Anonymous yayınladığı bu video ile kripto paralara karşı savaş açanlara Elon Musk üzerinden göz dağı vermiş gibi görünüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü hack grubu Anonymous’tan Elon Musk’a çok sert Bitcoin mesajı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.