Bitcoin grafiğinde büyük kapışma; boğalar mı? Ayılar mı?

dev platform
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin cuma günü yaşadığı düşüşü toparlayama çalışırken cumartesi günü yeni bir düşüş trendiyle karşı karşıya. Peki BTC grafiği nediyor? Birlikte bakalım.

Bitcoin grafiğinin son görünümü, buraya bakmadan BTC alma!!!

“İyileşmeden önce daha da kötüleşiyor’,

Dünyanın en büyük dijital varlığı, son 24 saat içinde yükseliş momentumunu geliştiremedi ve yeni bir düşüş hareketi başattı. Aslında, Bitcoin 2 hafta önce mücadele verdiği seviyelere tekrar düşmüş durumda. BTC yazım anında 35,980 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in market cap değeri de önemli kayıplar yaşayarak 674 milyar dolara kadar geriledi.

Bitcoin Bitcoin grafiğinde büyük kapışma; boğalar mı? Ayılar mı?
BTC/USD 1 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

 

Şunu açık olarak söylemek gerekir ki, BTC’nin fiyat hareketinden çıkarılabilecek çok fazla pozitif beklenti yok. Kripto varlık, önceki hafta 41.000 dolarda başarısız bir re-testin ardından 39.500 dolarlık dirençte de ret yedi.

BTC 20 Mayıs’tan beri henüz 39.500 doların üzerinde bir günlük kapanış gerçekleştiremedi. Bu da toparlanma baskısını giderek daha fazla tüketen bir durum.

Şimdi, yazı anında, Bitcoin’in simetrik bir üçgen formasyonu içerisinde olduğu grafikten de görülebilir. Şu anda yükseliş veya düşüş eğilimi eşit oranlarda gibi duruyor ancak mevcut ivmenin düşüş yönlü olduğu da bir gerçek.

Başka bir düşük salınım hareketi, BTC’yi son birkaç hafta içinde iki kez test edilen bir seviye olan 33.500 dolarda bulunan desteği yeniden test etmeye zorlayabilir. Boğalar ve ayılar arasında hala bir dengeden söz etmek mümkün ama ayıların daha avantajlı olduğu açık. BTC yükselişe gitmeden önce yeniden dip desteğine tutunmak isteyebilir.

Şu durumda piyasanın belirsiz ve dalgalı gideceğini söylemek en doğru seçenek.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin grafiğinde büyük kapışma; boğalar mı? Ayılar mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.