1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2021 Bitcoin Konferansında altın balina ödülü tandık bir simaya gitti!

2021 Bitcoin Konferansında altın balina ödülü tandık bir simaya gitti!

2021 Bitcoin Konferansında altın balina ödülü tandık bir simaya gitti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en kapsamlı Bitcoin toplantısında altın balina ödülü tanıdık simaya gitti! Ödülün sahibi bu ödülü almak için kesenin ağzını açtı.


Altın balina ödülü tandık bir simaya gitti!

En kapsamlı Bitcoin konferansı ABD’nin Miami şehrinde düzenleniyor. Konferansa piyasanın önde gelen liderleri ve simaları katılıyor. Toplantı 4-5 Haziran tarihleri arasında Miami’de gerçekleştiriliyor. Toplantı ve seminerlere yaklaşık 50 bin kişinin katılması bekleniyor.

Miami’de düzenlenen 2021 Bitcoin Konferansına Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ev sahipliği yapıyor. Toplantıda Suarez, Miami’yi Bitcoin’in başkenti ilan etti.

Toplantıya kimle katılmadı ki; Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey katılımcılardan birisiydi. Dorsey, dün twitter üzerinden Bitcoin piyasaları için müjde sayılabilecek önemli açıklamaları oldu. Dileyen okuyucularımız aşağıdaki linkten Dorsey’in açıklamalarına göz atabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin yatırımcıları! Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’den mükemmel haberler var.

Eski senatörlerden Ron Paul, MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in ABD’de senatosundaki ateşli temsilcisi Senatör Cynthia Lummis, Tony Hawk, Nick Szabo ve daha birçok katılımcı konferansta yerini aldı.

Konferansın temel gündem maddelerinden birisi de geleceği trendi gözü ile bakılan Non Fungible Tokens (NFT) idi.

NFT araştırmalarına destek olmak için “Altın Balina” isimli bir NFT açık arttırma ile satışa sunuldu. Açık artırmada yaklaşık 13 Bitcoin fiyatını veren Tron ve BitTorrent’ın CEO’su Justin Sun, ödülün sahibi oldu.

Justin Sun, Altın Balina unvanı için yaklaşık 500,000 dolar ödemede bulundu.

2019 yılında Justin Sun, Warren Buffet vakfınca düzenlenen “buluşma yemeği” toplantısı için 4 milyon doların üzerinde ödemede bulunmuştu. Bu toplantıda Justin Sun ve bir grup girişimci ünlü yatırımcı Warren Buffet’e Bitcoin ve blockchain teknolojilerini anlatarak Buffett’i yatırım yapmaya ikna için uğraştılar. Ne yazık ki Buffett bu iş görüşmesinde Bitcoin konusunda ikna edilemedi ve Bitcoin konusundaki tutumunu değiştirmedi.

Buffett bu görüşmede Bitcoin konusundaki olumsuz tutumunu değiştirmiş olsaydı belki şuan ki servetini en az 2’ye katlamış olacaktı.

Kaynak