1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin balinalarından büyük hazırlık!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin balinalarından büyük hazırlık!

Bitcoin balinalarından büyük hazırlık!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

‏Bitcoin ağındaki akümülasyon işlemlerini gösteren metriklere göre, balinalar büyük bir hazırlığın içerisinde!

Bitcoin balinaları neyin peşinde?

Popüler bir kripto analisti olan William Clemente, Bitcoin ağındaki akümülasyon işlemlerini gösteren bazı metrikler ortaya koyarak, balinaların bir kez daha Bitcoin piyasalarına dalış yaptığını ileri sürüyor.

Bitcoin balinalarından büyük hazırlık!

The Pomp Letter’ın son bölümünde Clemente, Bitcoin ağında devam eden akümülasyon süreçlerine dair çarpıcı veriler paylaştı. Ve Bitcoin ağı üzerindeki yeni kullanıcı sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi.

“Önce, Bitcoin ağına yeni dahil olan kullanıcıların net büyümesini temsil eden bu grafiğe bir göz atalım. Yeni kullanıcı sayısı şimdi tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Ağa, günde 50.000’den fazla yeni yatırımcı geliyor. ”

bitcoin balinaları Bitcoin balinalarından büyük hazırlık!
Kaynak: Glassnode

 

Clemente, küçük yatırımcılarla birlikte balinaların bir kez daha BTC biriktirdiğini söylüyor. Analist, hafta boyunca bu eğilimin hızlandığını ve balinaların yaklaşık 2.200.000.000 dolarlık BTC satın aldığını söylüyor.

“Küçük yatırımcılar haftalardır yoğun bir şekilde alım yapıyor, ancak sonunda balinalardan da beklediğimiz performans geldi. Bu hafta blockchaine 17 yeni balina dahil oldu, aynı zamanda balinaların toplam varlıkları da 65.429 BTC arttı.”

Clemente ayrıca borsalardaki BTC giriş ve çıkışlarını da inceliyor. Tecrübeli analist, bunun için, aşırı satım veya aşırı alım sinyalleri üreten bir volatilite indikatörü olan Bollinger Bantlarını kullanıyor. Clemente, bu indikatörün mart ayından bu yana ilk kez “al” sinyali verdiğini söylüyor.

“Bollinger Bantları, kripto paraların ya borsalara yoğun bir şekilde taşındığı ya da borsalardan yoğun olarak çekildiği zamanlara bakarak, al ya da sat sinyalleri verir. Gösterge, 3 aydan uzun bir süredir ilk ‘satın alma’ sinyalini verdi ve trendin akümülasyona döndüğünü gösterdi.”

bitcoin balinaları Bitcoin balinalarından büyük hazırlık!
Kaynak: William Clemente

 

Yükseliş sinyalini destekleyen diğer onchain metrikleri de inceleyen Clemente, Bitcoin’i satın alan yatırımcıların davranışını kaydediyor. Analizine göre, Bitcoin satın alan yatırımcıların çok az satış geçmişi var ve bu da ufukta bir “arz şoku” olabileceğini gösteriyor.

“Satış geçmişi çok az olan yatırımcılar, likit arz oranının artmasıyla, son zamanlardaki satış baskıları karşısında korkuya kapılan yatırımcılardan daha fazla para çekmeye devam ediyor. Süreç tamamlandığında, piyasa bir arz şoku yaşayacaktır.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: