Yeni ATH yapan Ethereum ölçekleme altcoini ve rallinin sebebi

Optimism (OP): Yeni ATH yapan Ethereum ölçekleme altcoini ve rallinin sebebi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasının en sıcak olayı bir Ethereum (ETH) ölçekleme çözümü altcoinin yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) görmesi. Bu rallinin arkasındaki sebebe ve ayrıntılara bakalım.


Yeni ATH yapan Ethereum ölçekleme altcoini ve rallinin sebebi

Optimism (OP) fiyatı dün 3,10 dolara çıkaran yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kaydetti. Tabii ardından 2,80 dolar bölgesine de gerilemişti. Bu yazı hazırlanırken OP token fiyatının 3 dolardan işlem yaptığını da söyleyelim.

Optimism (OP) fiyatı bu yükselişten sonra CoinMarketCap verilerinde piyasa değerine göre en büyük 67. kripto para. Son 24 saatte hala yüzde 6,85’lik değer artışı var. Son bir haftada da yüzde 50’den fazla değer kazandı.

OP token fiyatındaki bu hareketlilik ise Optimism Vakfı’nın Optimism Collective için ilk protokol güncellemesini önermesi ile yaşandı.

İlgili – Coin Bureau: En çok yükselme potansiyeli olan 2 altcoin

Optimism Governance (@OptimismGov) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Optimism Vakfı, Optimism Collective için ilk protokol güncellemesini önerdi. Adı: Bedrock”

Söz konusu güncellemenin ismi “Bedrock”. Optimism Vakfı Başkanı Ben Jones, bu güncellemenin “Optimism mimarisinin çekirdek bileşenlerini tamamen yeniden yazacağını” söylüyor. Şöyle diyor:

“Bu güncelleme, katman 2 çözümleri için yeni bir modülerlik, basitlik ve Ethereum eşdeğerliği düzeyi sunarak benzeri görülmemiş performans ve işlevsellik sağlayacak…

Bu teknik iyileştirmeler dışında Bedrock güncellemesi aynı zamanda çok chainli gelecek için atılan en önemli adım. Paylaşım standardı OP Stack 24 oluşturan Bedrock, katman iki çalışmalar için de temel sağlıyor. Bu aynı zamanda Ethereum eko sisteminde liderliği ele almak için de bir fırsat.”

Optimism’de kilitli toplam varlıklar (total value locked – TVL) ise bu gelişmeler üzerine son 24 saatte yüzde 4’den fazla yükseldi.

İlgili – Bitcoin fiyat yükselişini ne tetikliyor? On-chain analist Willy Woo açıkladı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yeni ATH yapan Ethereum ölçekleme altcoini ve rallinin sebebi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.