1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Profesyonel yatırımcılar bu göstergeye bakıyor: Bitcoin korku endeksinde dikkat çeken değişim!

Profesyonel yatırımcılar bu göstergeye bakıyor: Bitcoin korku endeksinde dikkat çeken değişim!

Profesyonel yatırımcılar bu göstergeye bakıyor: Bitcoin korku endeksinde dikkat çeken değişim!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Profesyonel yatırımcılar Bitcoin fiyatının ne yöne doğru gideceğini tahmin ederken Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne bakıyor. Öyle görünüyor ki endeks bir anda keskin bir değişime işaret ediyor.


Bitcoin korku endeksinde dikkat çeken değişim!

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi (Bitcoin Fear and Greed Index) bugün 54 seviyesini gösteriyor. BTC fiyatı ise bu yazı hazırlanırken 47,000 dolar seviyesinin üzerinde. Dün ve bugün günün erken saatlerinde 48,000 doların da üzerine çıkmıştı.

Endeksteki 54 değeri nötr bir konuma işaret ediyor. Yani yatırımcılar ne elindeki varlıkları satmaya koşuyor ne de almak için yarışıyor. Ancak öyle görünüyor ki bu nötr seviyeye aşırı korku seviyelerinin derinliklerinden geldi.

Profesyonel yatırımcıların baktığı gösterge olan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi dikkat çeken bir değişime işaret ediyor. Endeksteki ani değişimi şu verileri sıralayarak açıklamaya çalışalım.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi

  • Bugün: 54 (Nötr)
  • Dün: 27 (Korku)
  • Geçen hafta: 28 (Korku)
  • Geçen ay: 74 (Açgözlülük)

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi

Endeks her 24 saatte bir güncelleniyor ve buradan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi nedir?

Sitede Kripto Para ve Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi şöyle tanımlanıyor:

“Her gün farklı kaynaklardan gelen duygu ve hisleri analiz ediyor ve bunları tek bir basit sayıya dönüştürüyoruz: Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri için Korku ve Açgözlülük Endeksi.”

Öyle görünüyor ki Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi son bir ayda çok dalgalı bir seyir izlemiş. Eylül ayının başında Bitcoin fiyatı yükselirken endeks de 79 değerine işaret ederek, açgözlülüğü gösteriyordu.

En son 30 Eylül’de ise endeks 20 seviyesine kadar gerileyerek aşırı korkuya doğru kaydı. Tabii ABD’den gelen iyi haberler bir anda endeksi aşırı korkunun elinden alarak nötr seviyelere taşıdı.

İlgili – Günün sürprizi Bitcoin’den: BTC sert yükseldi

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi nedir?

Son 1 ayın Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi grafiği Kaynak: alternative.me

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: