1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Günün sürprizi Bitcoin’den: BTC sert yükseldi

Günün sürprizi Bitcoin’den: BTC sert yükseldi

Günün sürprizi Bitcoin’den: BTC sert yükseldi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı bir kez daha günlük yükseliş kaydediyor ve Eylül ayının ortasından sonra ilk defa 47,000 doların üzerini keşfe çıktı. Bu yükselişin başlıca sebebine bakalım.


Günün sürprizi Bitcoin’den: BTC sert yükseldi

Öyle görünüyor ki ABD’den gelen pozitif haberler kripto para piyasasını etkilemeye devam ediyor. Bitcoin ise bir kez daha sıçradı. Bu sefer 47,000 doların üzerine. Altcoinlerin çoğu da takip ediyor. Tasfiyeler günlük ölçekte kabaca 400 milyon dolara yükseldi.

Lider kripto para son bir haftada bir kez daha 41,000 dolara kadar düşmüştü. Ancak 43,000 dolara yükselişi çok hızlı oldu. BTC burada bir süre kaldı. Ancak durum hızlı değişti. Özellikle de ABD’de Fed Başkanı Jerome Powell’ın ülkenin kripto para birimlerini yasaklama planı olmadığına dair güvence verdiği bir toplantıdan sonra BTC yükselişe geçti.

Bunun piyasa üzerinde hemen etkisi oldu. BTC yaklaşık 2,000 dolar sıçrayarak 45,000 dolar civarına geldi.

İlgili – Twitter üzerinden Bitcoin nasıl gönderilir?

Günün Sürprizi Bitcoin'den: BTC sert yükseldi

BTC/USD paritesi Kaynak: TradingView

Ancak öyle görünüyor ki bu yükseliş kripto paranın günlük kazancının sonu olmadı. Ardından gelen saatlerde yeni bir yükseliş başladı. Bitcoin fiyatı Bitstamp üzerinde 47,800 dolara kadar çıktı. 20 Eylül’den bu yana görülen en yüksek seviye.

İlgili – Bitcoin boğaları inisiyatifi eline aldı: Güncel Bitcoin fiyat tahminleri!

Tabii sadece Bitcoin değil. Alcoinlerin çoğu da bu yükselişi takip etti ve bazıları çift haneli kazançlar kaydediyor. Bu durum Binance Coin, Solana, Polkadot, Uniswap, Chainlink ve daha birçoklarında görülebilir.

Etherum da dünün dip seviyesinden 300 dolardan fazla yükselerek 3,200 dolar civarında.

Kripto para piyasası toplam değeri de yükselerek 2.050 trilyon doların üzerine çıktı. Bir günde 170 milyar dolarlık bir artış söz konusu.

Günün Sürprizi Bitcoin'den: BTC sert yükseldi

Kripto para piyasasının görünümü Kaynak: Quantify Crypto

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: