1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Twitter üzerinden Bitcoin nasıl gönderilir?

Twitter üzerinden Bitcoin nasıl gönderilir?

Twitter üzerinden Bitcoin nasıl gönderilir?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter’in yeni bir özelliği var. Sosyal medya platformu artık kullanıcılarının üçüncü taraf kanallar üzerinden Bitcoin bahşişler almasına izin veriyor. Bunun nasıl yapıldığını adım adım açıklamaya çalışacağız.


Twitter üzerinden Bitcoin nasıl gönderilir?

Twitter üzerinden Bitcoin almak için ya da bir kişiye BTC göndermek için sizin ya da karşı tarafın yeni özellik üzerinden profiline Bitcoin adresi eklemesi gerekiyor. Bunun nasıl olduğunu adım adım açıklayalım.

Twittter’e Bitcoin adresi nasıl eklenir?

Bunun için ilk önce Profil kısmından ilgili ayarların yapılması gerekiyor. Şu adımları izleyin:

  • “Profil” sayfanızı açın
  • “Profili düzenle” butonuna tıklayın
  • En altta “Bahşişler” (Tips) kısmı göreceksiniz.

Eğer bu kısım sizin profilde yoksa, demek bu profil için henüz bu özellik aktif edilmedi. Twitter bu özelliği profillere yavaş yavaş ekliyor. Zaman zaman profilinize tekrar girerek kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Twitter üzerinden Bitcoin “bahşişler” (tips)

Eğer Bahşişler butonu varsa buna tıklayın ve özününe bahşişlerle ilgili bilgilerin olduğu bir sayfa çıkacak. Eğer buradaki bilgiler sizin için uygunsa “Kabul et” butonuna tıklayın.

Ardından ise “Bahşişler” (Tips) ayarlar sayfası gelecek. Burada ilk yapmanız gereken “Bahşişlere izin ver” kısmına tıklamanız ve yeşile dönüştürmeniz.

Ardından ödeme seçeneklerine karar verme sırası. Burada Twitter birkaç seçenek sunuyor ve bunlardan birini seçerek burada kendi Bitcoin adresinizi eklemeniz gerekiyor. Sahip olduğunuz borsa ya da cüzdanınızdan Bitcoin adresinizi kopyalayıp buraya yapıştırmanız gerekiyor. İşlem tamamlanınca yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer Profil sayfanıza dönerseniz, “Profili düzenle” butonunun yanında şimdi yeni bir para ikonu olacak. Buraya tıklarsanız para göndermek için belirlenen ödeme seçenekleri ve Bitcoin adresi yazan bir sekme çıkacak karşınıza.

Bitcoin adresi kısmına tıklanması ile bir uyarı çıkarak ve BTC adresinin kopyalandığını söyleyecek. Sonuçta Bitcoin göndermek isteyen kişi bu adresi alarak borsa ya da kripto cüzdanına gidecek ve oradan Bitcoin gönderimi yapabilecek.

İşte, böylece Twitter adresinize Bitcoin adresinizi ekleyebilir ve bunu gören kişiler de size BTC gönderebilir.

Nasıl yapıldığını görüntülü olarak görmek için aşağıdaki videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.