1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin yatırımcıları bu verileri bekliyordu: El Salvador Başkanı paylaştı!

Bitcoin yatırımcıları bu verileri bekliyordu: El Salvador Başkanı paylaştı!

Bitcoin yatırımcıları bu verileri bekliyordu: El Salvador Başkanı paylaştı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele oluşturdukları Bitcoin cüzdanı verilerine paylaştı. El Salvadorlular Bitcoin’i benimsedi mi? Detaylar haberimizde.

Bitcoin yatırımcıları bu verileri bekliyordu: El Salvador Başkanı paylaştı!

Bitcoin için tarihin en önemli olaylarından biri 7 Eylül’de gerçekleşti. İlk defa bir ülke Bitcoin’i resmi para haline getirdi. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukle Miami 2021 Bitcoin konferansında bu kararı açıkladığında kripto dünyasından büyük destek almıştı. Ancak eleştiriler de bir hayli fazlaydı.

Bukele, tüm eleştirilere rağmen Bitcoin’i 7 Eylül’de resmi para haline getirmeyi başardı. Bitcoin için oluşturulan cüzdan halkın kullanımına sunuldu. Kripto dünyası El Salvador’un kullanım verilerini merakla beklerken açıklama Bukele’den geldi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Resmi Twitter hesabından ülkesindeki Bitcoin kullanımına ilişkin verileri paylaşan Nayib Bukele, Bitcoin cüzdanını 2,73 milyon kişinin kullandığını duyurdu. Ayrıca her dakika 180 yeni kullanıcının kullanmaya başladığını ve her gün toplamda 1 milyon dolarlık havale alındığını açıkladı.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1443767018226917376

Bukele’nin iletisinin altına gelelen kullanıcı yorumlarına bakılırsa Chivo cüzdanı yüksek kullanıcı sayısına ulaşmasına rağmen belli hatalar içeriyor. Kullanıcılar cüzdanın düzgün çalışmamasından şikayetçi olurken bazı kullanıcılar da ATM’ler ile ilgili şikayetlerde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde de Başkan Bukele, Bitcoin rezervlerini artırmak için alım yaptıklarını açıklamıştı. Bitcoin madenciliğini de başlanan ülkede Bukele madencilik verilerini de paylaştı.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1443832539496525852

 

Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 44,805 dolardan işlem görüyor.

Kaynak