1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. XRP fiyatındaki yükseliş, Ripple’ın SEC davası sonucunun işareti mi?

XRP fiyatındaki yükseliş, Ripple’ın SEC davası sonucunun işareti mi?

XRP fiyatındaki yükseliş, Ripple’ın SEC davası sonucunun işareti mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto paralardan olan Ripple (XRP) son bir haftada dikkat çeken bir yükseliş kaydetti. Diğer yandan Ripple – SEC davasında da önemli gelişmeler var. Peki, fiyattaki yükseliş dava ile nasıl bağlantılı?


XRP fiyatındaki yükseliş, Ripple’ın SEC davasını kazanacağının işareti mi?

Bir finans ve teknoloji şirketi olan Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasında önemli ilerleme kaydetti. Davanın sonuçlanma tarihi konusunda iyimser olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, dünyanın yedinci en büyük kripto para birimi olan XRP’nin sorunu yakında çözülecek.

Ripple – SEC arasında devam eden davada hakim Ripple’ın yararına olan bir karar verdi. Bu gelişmeye paralel olarak XRP fiyatı da yükseliyor. Son bir haftada yüzde 40’dan fazla değer kazandı.

İlgili – Yüzde 40 yükselen XRP fiyatının önündeki kritik engel: Ripple teknik analizi

Yargıç Analisa Torres, geçen hafta sonu aldığı kararla, kripto para birimi XRP’nin nasıl satıldığıyla ilgili anlaşmazlık konusundaki bazı belgelerin yayınlanmasına izin vereceğini söyledi. Bu belgelerin açılıp açılmayacağı konusu bir süredir tartışılıyordu.

SEC – Ripple davası

İşte Ripple SEC davasının sonuçlanacağı tarih!

Bu arada yaklaşık iki yıl önce açılan dava Ripple’ın geleceğini belirleyecek cinsten. SEC, Ripple ve iki üst düzey yöneticisi aleyhinde 22 Aralık 2020’de bir dava açmıştı. Burada, şirketin SEC’e bilgi vermeden 1.3 milyar dolar değerinde XRP satışı yaptığı belirtiliyor. Sorun ise bu satışın tahvil olarak görülmesi. Bu durumda Ripple yasa dışı tahvil satmakla suçlanıyor.

Ripple ise SEC’in iddialarının asılsız olduğunu savunuyor.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Ripple fiyatında ne beklenmeli?

Dava aynı zamanda XRP’nin popülerliğini de artırdı. Bunun üzerine son günlerde işlem hacmi artarken XRP de 0.80 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Yatırımcılar ise XRP konusunda iyice iyimser. Ancak yine de dava süreci XRP fiyatını baskı altında tuttu. Şu an önündeki en büyük engel de 1 dolar seviyesi.

Kaynak

Etiketler: