1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. XRP 2021 sonunda ne kadar olur ve Ripple SEC davasından sağ kurtulur mu?

XRP 2021 sonunda ne kadar olur ve Ripple SEC davasından sağ kurtulur mu?

XRP 2021 sonunda ne kadar olur ve Ripple SEC davasından sağ kurtulur mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para Ripple (XRP) son yükselişine rağmen daha geniş bir bakış açısından iyi görünmüyor. Son yapılan tahminler, XRP’nin 2021 yılı sonunda kaç dolar olacağını gösteriyor. Bazılarına göre ise XRP, SEC ile devam eden davadan sağ çıkamaz.


XRP 2021 yılı sonunda ne kadar olur?

Finder’in alandaki birkaç uzmana yaptığı ankete göre, kripto para XRP 2021 yılı sonunda mevcut 1.23 dolar seviyesinden pek uzağa gidemeyecek.

Finder’den James Edwards, CNF’ye yaptığı açıklamada, XRP’nin geleceğinin pek parlak görünmediğini söyledi. Özellikle ABD’nin düzenleyici kuruluşu SEC’in Ripple’a daha fazla baskı yapması kripto paranın fiyatına da büyük etki yapıyor.

Ripple SEC davasından sağ kurtulur mu?

Analistler, sektör liderleri ve grafik uzmanları hepsi de Bitcoin’in yıl sonunda 100,000 doların üzerine fırlayacağını tahmin ediyor. Buna rağmen XRP’yi neyin beklediği ile ilgili pek iyimser değiller. Son yapılan araştırma da bunu gösteriyor. Kripto para uzmanları XRP’nin mevcut seviyenin ötesine geçmesini beklemiyor. Hatta bazıları kripto paranın mevcut SEC davasından sağ çıkamayacağını bile düşünüyor. SEC, menkul kıymetler yasasını ihlal etme suçlamasıyla Ripple’a dava açmıştı.

Finder.com’un XRP Tahmini Raporu’na göre, araştırmaya katılanlar XRP’nin yıl sonuna kadar 1.23 dolar olmasını bekliyor. 2025 yılı sonu XRP fiyat tahminleri ise 3.54 dolar. Şu an son 24 saatte yüzde 1.1 oranında değer kazanan XRP’nin 1.25 dolardan işlem gördüğünü söyleyelim. Ripple (XRP) Ocak 2018’de 3.84 dolarda tüm zamanların en yüksek değerini kırmıştı. Bu XRP tahminleri ise şunu gösteriyor. Kripto paranın önümüzdeki 4 yıl içinde mevcut ATH değerini test etmesini beklenmiyor bile.

Korkutucu bir XRP öngörüsü

Söz konusu araştırmaya katılanlardan biri de kripto para borsası Coinmama’nın CEO’su Sagi Bakshi. Bakshi de kripto para için karanlık bir gelecek tahmin edenlerden. Finder’in raporuna göre, Bakshi XRP’nin 2021 yılı sonunda 1.5 dolar olmasını bekliyor. Ancak 2025 yılı için çok daha korkutucu bir tahminle 0.5 dolar diyor. Gerekçesi ise şöyle:

“Bu coine gerek yok ve XRP ağı da onsuz çalışabilir.”

Konstantin Bokyo-Romanovsky de XRP için ayı bir gelecek öngörüyor. Allnodes CEO’su XRP için 2021 sonunda 0.9 dolar ve 2025’te 1.01 dolar olma tahmini yapıyor. Şöyle diyor:

“XRP, SEC’ten sağ çıkamaz, ama borsalara geri dönecek.”

İlgili – Ripple teknik analizi: XRP fiyatı 4 aylık düşüş trendini kırabilir mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: