BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Weiss Crypto Ratings: Bu kripto paraya Bitcoin bile rakip olamaz!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Weiss Crypto Ratings: Bu kripto paraya Bitcoin bile rakip olamaz!

Weiss Crypto Ratings: Bu kripto paraya Bitcoin bile rakip olamaz!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Weiss Crypto Ratings kripto piyasasının rakipsiz projesini anlattı. Ethereum! Kripto para liginde Bitcoinden sonra ikinci sırayı kimseye kaptırmayan Ethereum bu piyasada rakipsiz mi?

Ethereum’a rakip yok!

Ethereum şu an için pratik bir kullanıma sahip olmasa da ve bu nedenle traderlar Ethereum için  alternatifler arasalar da Ethereum piyasanın gelecek kralı! Bu konuda dayanağımız Weiss Crypto Ratings değerlendirmesi. Weiss Crypto Ratings, Ethereum’a yakın zamanda bir rakip çıkmayacağını söylüyor. ETH’nin son yükselişi ve DeFi projelerinin popülaritesi, Ethereum blok zincirindeki işlem ücretlerinde büyük bir artışa neden oldu  ve Ethereum’da işlem yapmak da gerçek bir sıkıntı haline geldi. Bu durum da birkaç alternatif projenin, piyasalar için daha iyi bir seçenek oluşturmaya çalışmasına yol açtı. Ama bunlardan Ethereum’a rakip olacak derecede bir proje var mı? Weiss Crypto Ratings Uzmanları o kadar  da emin değil.

İlgili:Ethereum yatırımcıları sizler için güzel bir haberimiz var!

Weiss Crypto Ratings: Ethereum rakipsiz

Weiss Ratings, bir piyasa analizi ve risk derecelendirme firması. Kripto departmanı  Weiss Crypto Ratings, yalnızca blockchain teknolojisine dayalı dijital varlıkların incelenmesine ayrılmış bir bölüm. Yakınlarda  twitterda Ethereum ile ilgili araştırmalarını paylaşan analistleri tüm büyük komplikasyonlara rağmen, umut vaat eden pek çok blockchain projesi olmasına rağmen, Ethereum’a bir rakip çıkma ihtimalinin düşük olduğunu açıkladılar. Analistlerin açıklamalarının bir kısmı şöyle:

“Bazı uzmanlar diğer L1’lerin “#ETH’ye yetiştiğini” söylüyor, ancak biz oldukça şüpheliyiz. 2017 yılında da aynı hikaye yaşanmıştı.  ETH rakibi olma özentisi içinde olanlar daha ucuz ve daha hızlı olmak için tüm merkeziyetsizlik şekillerini feda etmişlerdi.”

L1, temel blockchainlerini, yani işlemlerin doğrudan zincir üzerinde kaydedildiği blokları ifade ediyor. Bitcoin’in Plazma veya Lightning Network gibi L2 ölçeklendirme çözümleri ise, işlemleri farklı bir şekilde yürütüyor.

Weiss Crypto Ratings, , gelecek vaad eden NEO ve  EOS projelerin 2017 yılında düştüğünü ve 2020 ve 2021’in kripto boğa sezonunda bile toparlanamadıklarını vurguluyor.

“Hepimiz bu çabaların nasıl sona erdiğini biliyoruz ancak insanlar bu rakipler ile ilgili olarak # Ethereum ile kıyaslanıyormuş gibi konuşmaya devam ediyor.  ETH’nin yan zinciri haline gelmek,bu alternatif L1’lerin bazıları için tek umut, “

Weiss Crypto Ratings, çeşitli kripto para birimi projelerini teknoloji, pazar performansı, benimseme seviyesi vb. değişkenlere göre düzenli aralıklarla sıralıyor. Şu anda, A sıralaması olan kripto paralar sadece Bitcoin ve Ethereum.

Ethereum’un en yakın rakibi, B Derecelendirmesine sahip Cardano. Bunu C + notuyla EOS, NEO, Polkadot, Binance Smart Chain ve Tron izliyor “ fena değil” derecesi ile.” Ancak teknolojik gelişme açısından Cardano ve polkadot “mükemmel”” bir derecelendirmeye sahipken ethereum  “iyi” ” bitcoin ise “fena değil” olarak derecelendiriliyor.

Kripto sektörü ya bir ethereum rakibine ya da daha iyi bir ethereuma ihtiyaç duyuyor.

Kripto paraların Ethereum ile rönesans yaşayacağı tartışılabilir. 2018 krizi sırasında ekosistemi canlı tutan dApp’ler, 2020 boyunca blockchain kullanımını (ve ETH fiyatlarını) artıran DeFiler ve 2021’in yeni çılgınlığını şekillendiren NFT’lerin hepsi Ethereum’un akıllı sözleşmeleri işleme yeteneği ile var oldular. Bitcoin, bu özelliğe sahip değil ve bu de onun kullanımını ciddi şekilde sınırlandırıyor.

Ancak Ethereum’un popülaritesi Bitcoin için ana tehdit haline gelmiş durumda. Şu anda, Şubat 2021’de 38 dolarlık bir ATH’ye ulaşan işlem ücretleri,   30,5 dolar civarında seyrediyor.

Ethereum Ort.işlem ücretleri

Aynı şekilde, gazla ölçülen akıllı sözleşmelerin gerçekleştirilme maliyeti de rekor seviyelere ulaştı ve çeşitli platformların kullanımı neredeyse imkansız oldu. Bu nedenle, tüccarlar yeni ufuklar keşfetmeye başladı ve Binance, yerel Binance Smart Chain blockchain  liderliğini pekiştirme fırsatını yakalamış oldu.

Uniswap gibi bir DeFi olan ancak Binance Smart Chain üzerinde çalışan Pancake Swap’ın piyasaya sürülmesi, DeFi dünyasında önemli bir dönüm noktası oldu. Ethereum projelerini kullanmaya devam edemeyenler için uygun maliyetli bir seçenek olan bu yeni blockchain  ilgi uyandırdı.

CAKE  token, beklendiği gibi, neredeyse parabolik bir şekilde yükseldi ve hatta Uniswap’in TVL’siyle eşleşti. Bunların hepsi Binance Smart Chain üzerinde akıllı sözleşmeler yapmanın maliyetinin inanılmaz derecede ucuz olmasından kaynaklanıyor.

BSC Ort. Gaz Fiyatı Image: BscScan

Ancak Binance buna çok da güvenemez. Elbette, blockchain Ethereum’a karşı iyi bir savaş veriyor olabilir. Yine de gelecekte Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle her şey değişebilir.

Ve bu  gerçekleştiğinde, belki Ethereum, Ethereum rakiplerini tamamen alt edebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.