Cumhuriyet tarihinin en büyük tosuncuk vakası: Thodex!

thodex
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Türkiye’nin en büyük 3. Kripto para borsası olan Thodex’ten kötü haber geldi. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in yanında 2 milyar dolarla beraber Tayland’a uçtuğu bilgisine ulaşıldı!

Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılığı!

 

Kripto para dünyası ne yazık ki merkezi Türkiye olan bir dolandırıcılık hikayesiyle sarsılıyor. Son günlerde para çekim işlemlerinde müşterilerine sorun çıkartan ve 20 Nisan saat 20:00 itibariyle müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için 6 saatlik bakıma girdiğini duyuran Thodex’e o gün bugündür girilemiyor. An itibariyle ise internet sitesinde 4-5 gün sürecek bir ortaklık çalışmasından bahsediliyor ve müşterilerin varlıklarına ulaşması engelleniyor.

thodex Cumhuriyet tarihinin en büyük tosuncuk vakası: Thodex!

Sayılarının yaklaşık 391 bin olduğu tahmin edilen Thodex mağdurlarının avukatlarından biri olan Oğuz Evren Kılıç, Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Nitelikli Dolandırıcılık suçundan suç duyurusunda bulunduklarını ve Thodex CEO’sunun dün akşam saat 18’de İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığını tespit ettiklerini bildirdi. Oğuz Evren Kılıç, Özer’in Tayland’a gitmiş olabileceğini de sözlerine ekledi.

2 milyar dolar buharlaştı!

Kripto para ticarek platformu olan Thodex’de yaklaşık 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu kaydeden Özer, “Borsada aylık 100 milyar liralık yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası” diye konuştu.

Yatırımcı çekmek için Porshe çekilişi ve Dogecoin kampanyası yaptılar!

Geçtiğimiz aylarda 3. Yılını kutlayan ve bunu yatırımcı sayısını arttırmak için Porshe çekilişiyle taçlandıran Thodex, kısa süre önce de yeni üye olup işlem yapanlara Dogecoin dağıtacağını bildirmişti.

Ancak geldiğimiz bu noktada insanlar, yapılan tüm bu kampanyaların ve çekilişlerin, sadece daha büyük bir vurgunun gerçekleşebilmesi planlanmış adımlar olduğu kanısına varıyor. Nitekim yapılan bu duyuruların ardından pek çok yatırımcı diğer borsalardaki mal varlıklarını Thodex’e taşıyıp, kampanyalardan faydalanma yoluna gitmişti.

Olayın duyulmasının ardından pek çok yatırımcı suç duyurusunda bulunmak için avukatlara koştu.

Koinmedya olarak temennimiz yaşanan bu olayın sadece bir yanlış anlaşılmadan ibaret olması ve Thodex’in sitelerinde belirtilen 4-5 günlük sürenin sonunda tekrar hizmete girmesidir. Doğrulukları ve dürüstlükleri ile dünyaya nam salmış Türk ulusunun son yıllarda dolandırıcılık, yolsuzluk ve de tosuncuk vakalarıyla anılması gerçekte çok acı bir durum. Tez zamanda kendimize gelmemiz dileğiyle.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cumhuriyet tarihinin en büyük tosuncuk vakası: Thodex!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.