1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Cüzdan
  4. Wasabi Cüzdan Nedir?

Wasabi Cüzdan Nedir?

Wasabi Cüzdan Nedir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Wasabi cüzdan nedir? Wasabi cüzdan, öncelikli olarak masaüstü kullanıcıları için tasarlanmıştır. Kullanıcıların her zaman gizliliğini korumalarına yardımcı olacak temel bir Tor bağlantısı vardır. Tor tamamen özel veya güvenli olmasa da, kullanıcılar klasik bir Bitcoin cüzdanı sahibine kıyasla bir adım öndeler.


Wasabi Cüzdan Nedir- Hangi Konsepttedir?

Bitcoin cüzdanlar birçok şekil ve boyutta karşımıza çıkmaktadır. Bu kreasyonların çoğu, gizlilik özelliklerinin eksikliğini yaşasalar bile, farklı bir özellik ile ön plana gelirler. Wasabi Cüzdan, projesine 1 Ağustos’ta başladığında bu sorunları gidermiş olarak karşımıza çıkacağını iddia etmektedir.

Bitcoin cüzdanlarında Bitcoin protokolünün orjinalinde olmayan özellikler ve hizmetler sağlamak zordur. Bazı ana akım medya itirazına rağmen, Bitcoin’in gizlilik ve anonimlikten yoksun olduğu biliniyor. Wasabi Cüzdan, kullanıcıların ilgisini çekecek yeni bir Bitcoin cüzdan hizmeti sunuyor. Endişeler ve daha fazlasının üstesinden gelebileceğini iddia ediyor.

Wasabi’nin özellikleri nelerdir?

 

Wasabi Cüzdan’ın bir başka ilginç yönü de CoinJoin işlemlerini kullanması. Bitcoin için sıradan cüzdanlar tarafından az kullanılan fakat eski bir teknoloji. Piyasada daha iyi çözümler bulunmasına rağmen, Bitcoin işlemlerinin kaynağını gizlemek, gizlilik ve anonimlik derecesi sağlayan bir işlem.

Çoğu Bitcoin cüzdanının sahip olduğu bir konu, çok geniş bir cüzdan adresi koleksiyonu saklamak. Bu, Blockchain analiz firmalarının kullanıcıların adreslerine bağlantı kurmasını kolaylaştırıyor. Buna karşılık, Wasabi Cüzdan, kullanıcıların tüm fonlarını istedikleri zaman harcamasına izin veriyor. Adresleri birbirine bağlayan bir filtreleme sistemi kullanıyor.

Wasabi cüzdan gerekli iyileştirmeleri yaptıktan sonra genel görünümü yaklaşık şu şekilde olacak:

wasabi cüzdan nedir
wasabi cüzdan nedir

Tam Yol İleri

Wasabi Cüzdan önümüzdeki hafta piyasaya çıktığında ayrıntılar daha da netleşecek . Gizlilik, Bitcoin için katı bir özellik olmamasına rağmen, gizlilik odaklı bir Bitcoin cüzdanı, herkes için çekici olacaktır. Dünyanın önde gelen bütün kripto paraları hiçbir zaman özel veya anonim kullanılmak üzere tasarlanmamıştı. Wasabi Cüzdan’ın piyasadaki diğer bazı masaüstü cüzdanlara popüler bir alternatif olup olmayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

Daha Fazla Cüzdan Haberleri İçin Lütfen Tıklayın

 

Etiketler: