1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Wanchain gündem: WAN CEO’sundan iddialı çıkışlar

Wanchain gündem: WAN CEO’sundan iddialı çıkışlar

Wanchain gündem: WAN CEO’sundan iddialı çıkışlar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Emin olun, Wanchain WAN haberleri, yatırımcılarını mutlu edecek cinsten. Bugün yapılan açıklamaya göre, blockchain teknolojilerini geliştirmek için oluşturulan açık kaynak kodlu bir yapı olan Hyperledger’e katıldığı duyuruldu.


 

 Wanchain WAN Haberleri ve Önemli Gelişmeler

 

Kısaca Wanchain (WAN) Nedir?

Wanchain (WAN) nedir? Wanchain’in amacı dağıtık bir banka inşa etmek. Ama bu banka modeli bildiğimiz geleneksel bankacılıktan biraz farklı. Burda bahsi geçen bankacılık dijital ekonomiye dayalı bankacılık. Wanchain aşağıda sıraladığımız sorunlara çözüm arıyor.

Sıradan yatırımcılar finansal kurumlardan ve bankalardan yalnızca düşük maliyetli, finansalar ürünler satın alabilirler
Sıradan yatırımcılar bir fikre yada ürüne startup safhasında yani doğum anında yatırım yapamıyorlar. Sıradan yatırımcı o fikir gelişip büyük borsalarda listelendikten, baz fiyatını aldıktan sonra yatırım yapabiliyor. KOBİ’ler bankalardan kredi almak için her daim zorluk çekerler. Bu konulara odaklandığını duyuran WAN aslında bir Ethereum forku. Ethereum’a ilaveten bünyesine katmayı başardığı özelliği ise “Zincirler Arası Varlık Transferi” olanağı. Wanchain bu özelliği sayesinde Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım halka açık blockchainlere ve bunlara ilaveten özel blockchain sistemlerine bağlanabilir. Bu sayede orjinal zincirlerden Wanchain’e, Wanchain’den orjinal zincirlere ve Wanchain üzerinde muhtelif varlık transferi mümkün olacak.

Wanchain (WAN) Gelişmeleri

Wanchain (WAN) haberleri ve önemli gelişmeleri neler birlikte bakalım. Wanchain (WAN), Linux Vakfı’nın himayesinde, blockchain teknolojilerini geliştirmek için oluşturulan açık kaynak kodlu bir yapı olan Hyperledger’e katıldığını duyurdu. Bu haber neden önemli? Bu yapıya daha önce FedEx, Honeywell International Inc. ve Constellation Labs katılmıştı. Daha öncesinde ise IBM, Baidu, Accenture, Intel, Oracle ve Deloitte gibi şirketler güçlerini bu çatı altında birleştirmişti. Bu markaların varlığı, Hyperledger’ın ne kadar önemli bir yapı taşı olduğunu göstermesi açısından önemli, WAN bir üst levele geçiyor. Hyperledger, finanas, bankacılık, IoT teknolojisi ( Nesnelerin interneti), tedarik zinciri, üretim ve teknolojiye odaklanan bir yapıdır.

Wanchain, Hyperledgar İçin Neden Önemli?

Wanchain, Hyperledgar topluluk ekosisteminin çapraz zincir yeteneklerii geliştirmeye odaklanacak. Wanchain’in ekibi, birlikte çalışabilirlik ve çözümlerinin geliştirilmesi konusunda Hyperledger Quilt ve Hyperledger Indy topluluklarıyla yakın işbirliği içinde olacak.

WAN CEO’su ile söyleşi

 

Wanchain‘in şu anda çözdüğü ana sorunlar nelerdir? Wanchain için sırada ne var ve bu yılın sonuna kadar daha fazla ortaklık ve duyuru bekleyebilir miyiz? Sorusuna ;

Şu an Wanchain blockchain ve kripto para endüstrisinin karşılaştığı en büyük sorunlarından birini çözüyor. Blockchain ağları arasında ortak çalışabilirliğin olmaması konusu. 4. Çeyrekte Wanchain 3.0 ile Bitcoin ile birlikte çalışabilecek bir ürünün lansmanı yapılacak. Bu lansman ile kendi kategorisinde WAN’ı bir lider olarak güçlendirecek. Bu yeni ürün Bitcoin ve Ethereum üzerine inşa edilen projeler arasında bir köprü kurmaya imkan veriyor.

Wanchain (WAN) CEO’su ile yaplan söyleşinin tamamı bu linkten okuyabilirsiniz