1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Wall Street Goldman Sachs’in Bitcoin tahminini konuşuyor!

Wall Street Goldman Sachs’in Bitcoin tahminini konuşuyor!

Wall Street Goldman Sachs’in Bitcoin tahminini konuşuyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Goldman Sachs öyle bir Bitcoin öngörüsünde bulundu ki Wall Street yatırımcıları bu yorumu konuşuyor. Goldman Sachs’in yorumunu Bloomberg ve Fortune manşetten okuyucuları ile paylaştı.


Wall Street Goldman Sachs’in Bitcoin tahminini konuşuyor!

Bitcoin 2022 yılına 50 bin doların altında giriş yaptı ama ABD merkezli yatırım şirketi Goldman Sachs, Bitcoin fiyatları konusunda oldukça iyimser.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Goldman Sachs’e göre Bitcoin, 2022’de de bir tasarruf ve birikim aracı olan altının piyasadaki payını almaya ve altını aşındırmaya devam edecek. Goldman Sachc Group’a göre Bitcoin’in bir birikim aracı olarak fonksiyonunu gelişmesi ile 100 bin dolarlık fiyat hedefi daha gerçekçi hale gelecek.

Goldman Sachs’in düzeltilmiş piyasa değeri hesaplamalarına göre Bitcoin’in toplam piyasa değeri 700 milyar dolar. Altının ise 2.6 trilyon dolar seviyesinde.

Bitcoin’in değer birikim aracı olarak tutulan varlıklar içerisindeki payı hala beklenen oranın gerisinde. Goldmans Sachs’in varsayımlarına göre değer birikim aracı olarak tutulan varlıklar içerisinde Bitcoin’in payı %50 oranında artması bekleniyor. FX ve EM departmanı yöneticisi Zach Pandl’a göre Bitcoin’in yıllık bazda ortalama %17-%18 oranında değer kazanması bekleniyor. Bu durumda Bitcoin 5 yıl içerisinde 100,000 dolarlık hedef fiyat seviyesine ulaşabiliyor.

Bitcoin Goldman Sachs’in hesaplamalarına göre hali hazırda değer birikim aracı olarak tutulan varlıklar içerisindeki oranı, %20 düzeyinde ve bu oranın ilerleyen yıllarda %50’lik artışla %30’a çıkması bekleniyor.

Bitcoin altın

Bitcoin taraftarları Bitcoin’e “dijital altın” lakabını taktılar. Bitcoin’in arzının kısıtlı olması, transferinin hızlı ve ucuz olması Bitcoin’e bazı avantajlar sağlıyor. Bitcoin piyasalarında son dönemde yaşanan finansal açılımlar, Bitcoin’in geleceğe yönelik yıldızını parlatıyor. 2021’in en önemli gelişmelerinden birisi Bitcoin ETF’lerin (Bitcoin Borsa Fonu) onaylanması oldu. Bu açılımlar Bitcoin’in finansal piyasalarda yaygınlaşmasına hizmet ediyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin ETF (Bitcoin Borsa Yatırım Fonu) nedir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.