1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Vitalik Buterin’den önemli açıklamalar!

Vitalik Buterin’den önemli açıklamalar!

Vitalik Buterin’den önemli açıklamalar!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un kurucu ortağı ve CEO’su Vitalik Buterin katıldığı oturumda Önemli açıklamalarda bulundu. Ethereum’un beklenen güncellemesi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Vitalik Buterin’den önemli açıklamalar

Ethereum CEO’su ve kurucu ortağı Vitalik Buterin Hong-Kong’taki Startup HK 2021’e katıldı. Buterin burada yaptığı konuşmada öenmli açıklamalar yaptı. Özellikle merakla beklenen Ethereum güncellemesi hakkında da konuştu.

Vitalik Buterin Ethereum 2.0 güncellemesinin geciktiğini kabul etti. Ancak bu gecikmenin nedeninin teknik detaylardan ziyada insan kaynaklarında yaşadıkları sorunlar olduğunu vurguladı.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Buterin Forkast’a verdiği röportajda insan kaynakları ile ilgili sorunlar yaşadıklarını ifade etti.

“Projemizde karşılaştığın en büyük sorunlardan biri teknik sorunlar değil, insanlarla ilgili sorunlar. Ethereum şimdi iyi bir ekonomik konumda ancak bu noktaya gelmemiz beş yılda oldu. Bu beş yılda çok fazla takım işi çatışma yaşadık. Bir ekip kuruyorsanız kimle çalıştığınızı iyi belirlemek önemlidir.”

Buterin güncellemenin neden Ethereum 2.0 olarak adlandırıldığını da açıkladı. Ethereum 2.0 denilmesinin nedeninin Ethereum ağını atıp yerine yenisini yapmak olmadığını vurgulamak için seçildiğini ifade etti.

Aslında buna daha az Ethereum 2.0 diyoruz çünkü bunun mevcut Ethereum platformunu atıp tamamen yeni bir tane yapmak olmadığını vurgulamak istiyoruz. Program, çok daha fazla türde artımlı değişiklikler dizisidir”

Vitalik Buterin, aynı zamanda ölçeklenebilirlik ve Proof-of-stake’ın önemli olduğunu ifade etti. Parçalanma ve toplanmaların Ethereum öleçeklenebilirliğini önemli ölçüde artıracağını ve PoS’a geçişinin ilerisi için verimli bir adım olacağını belirtti.

“İnsanların Ethereum alanında inşa ettiği pek çok başka şey var, ancak blok zincirinin tüm işlemleri gerçekleştirme yeteneği, talebe yetişmek için zor zamanlar yaşıyor, bu yüzden üzerinde çalıştığımız tüm bu şeyler tam da bu yüzden. ölçeklenebilirlik ve teknoloji tarafı çok önemlidir.”

Buterin, röportajın sonunda DeFi ile igili de konuştu. Ethereum kurucu ortağı, defi ekosisteminin gelişmeye devam etmesini bekliyor ve gelecekte bazı benzersiz uygulamaların geleceğini düşünüyor.

“Kripto ve DeFi’nin sağladığı işlevsellik ve programlanabilirlik, sonunda çok daha ilginç şeyler yapmak için araçlar sağlayabilir.”

Kaynak