okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
69.174,61 USDT
eth
ETH
0.63%
Ethereum
3.751,64 USDT
bch
BCH
-0.26%
Bitcoin Cash
493,56 USDT
xrp
XRP
0.69%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
84,87 USDT
bnb
BNB
0.3%
Binance Coin
602,06 USDT
sol
SOL
-0.31%
Solana
167,18 USDT
avax
AVAX
-0.07%
Avalanche
37,98 USDT
ada
ADA
0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.68%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.78%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.85%
Shiba Inu
0,00 USDT

Vitalik Buterin’den dikkat çeken itiraf!

vitalik buterin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, ETH’nin en çok eleştirildiği konuda haklı olunduğunu itiraf etti. Detaylar haberimizde.

Vitalik Buterin’den dikkat çeken itiraf!

Dünyanın ilk akıllı sözleşme platformunu kuran Vitalik Buterin’den Ethereum!a ilişkin ilginç bir itiraf geldi. Ethereum özellikleri ile kripto ekosistemine öncü olan bir platform olarak biliniyor.

Ağ üzerinde çalışan projeler ile kripto dünyasına birçok yenlik kazandırdı. Ether için uzun vadede Bitcoin’i geride bırakacak tahminleri yapılıyor. Ancak böylesine önemli bir teknolojinin iki önemli sorunu bulunuyor. Eleştiriler bu iki sorun üzerinde yoğunlaşıyor. Bunlar işlem ücretlerinin yüksekliği ve işlem hızının yavaşlığı.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Rakipleri bu sorunlar üzerine eğilerek piyasada önemli yerlere geldi. Öyle ki Cardano ve Solana hem düşük işlem ücretleri ile hem de işlem hızları ile gün geçtikçe daha popüler hale geliyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de eleştirilere hak verdiğini açıkladı. Time dergisine verdiği röportajda konuşan Buterin , yüksek ücretlerin, hisse kanıtına (PoW) geçiş devam ederken Ethereum’un kullanılabilirliğini olumsuz etkiledğini belirtti.

 “Özellikle son zamanlarda hakim olan bazı finansal uygulamalar dışındaki uygulamalar için ortaya çıkan yüksek ücretler, Ethereum’un kullanılabilirliği için büyük bir sorun”

Buterin’e göre yüksek ücretler Ethereum’un rakiplerine karşı üstünlüğünde ve yeni uygulamaların ağda yer bulmasına karşı büyük bir sorun oluşturuyor.

“Bugün Ethereum’un havalı şeyler için kullanılmasını engelleyen en önemli şey sadece ücretler. Sıkıcı bir cevap gibi geliyor; Ethereum’da bu büyük sosyal sorun var ve bunun en büyük nedeni yeterince hızlı yapılmayan teknik bir şey”

Buterin, gaz ücretleri gibi eksiklikleri çözmek, Ethereum’u sosyo-politik değişimler için bir fırlatma rampası olarak hareket edecek şekilde konumlandırabileceğini de sözlerine ekledi.  Ethereum’da son dönemlerde gaz ücretlerinin düşüş gösterdiğini de belirtmemiz gerekiyor. İşlem ücretleri tarafında 9 Mart 2022’de son altı ayın en düşük seviyesi kaydedilmişti.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,164 dolardan işlem görüyor. ETH, son 24 saat içerisinde yatay bir görümde iken son 7 günde %10 değer kazandı.

Haftalık Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

 

vitalik buterin Vitalik Buterin’den dikkat çeken itiraf!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.