1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Visa ve FTX ortaklığı FTT Token için ne getirecek?

Visa ve FTX ortaklığı FTT Token için ne getirecek?

Visa ve FTX ortaklığı FTT Token için ne getirecek?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ödeme devi Visa ile dünyanın önde gelen kripto para borsası FTX’in kurduğu ortaklık FTT Token için ne ifade ediyor? Detaylar haberimizde.

Visa ve FTX ortaklığı FTT Token için ne getirecek?

7 Ekim itibariyle FTX, ödeme platformu Visa ile ortak olduğunu doğruladı. İki dev şirket, FTX ile Visa ortak bir çalışma ile 40 ülkede kripto para ile ödeme yapılabilecek bir kart tasarladı.

Bu anlaşma kripto para benimseme oranlarını ciddi anlamda etkiyebilir. FTX kullanıcıları herhangi bir aidat veya kart ücreti ödemeden karta sahip olabilecek.

İlgili: FTX (FTT) Token nedir?

Anlaşmanın detayları basın ile paylaşıldıktan sonra FTX borsasının kendi kripto parası olan FTT Token, devam eden düşüş eğiliminden kurtuldu. Habere tepki göstererek yükselişe geçen FTT, gelen kar satışlarının ardından yatay seyrediyor.

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, Sam Bankman-Fried liderliğindeki şirketle ortaklığın birçok şeyi değiştirebileceğini belirtti. Yahoo Finance ile yaptığı röportajda konuşan Sheffield, iş birliğinin kripto ekosistemi için çok önemli olduğunu ve ortaklıkla birlikte kriptonun tek başına bir ticari varlık olarak bilinmekten gerçek dünyada kullanım durumuna sahip olmaya geçebileceğini belirtti.

“Herhangi bir gündeki herhangi bir varlığın fiyatı ne olursa olsun, tüketicilerden, girişimcilerden ve geliştiricilerden sürekli ilgi görüyoruz. Kripto alanına daha fazla geliştirici giriyor ve ödemelerin geleceğini inşa edecek.”

Visa, daha önce de Coinbase ile ortaklık kurmuştu. Önceki ortaklık, Birleşik Krallık merkezli Coinbase kullanıcılarının Bitcoin, Litecoin ve Ethereum ile ödeme yapmak için Visa kartlarını kullanmalarına izin vermeyi içeriyordu.

İlgili: FTX (FTT) Token fiyat tahmini

FTX-Visa ortaklığının FTT’nin daha fazla benimsenmesine yol açması beklenebilir. Ancak son 24 saatteki aktif adres sayısı henüz bu beklentiyi oluşturmadı.

Veri analizi platformu Santiment, FTT’nin günlük aktif adreslerinin bu yazının yazıldığı sırada 276’da olduğunu kaydetti. Haber açıklanmadan önce bu sayı 239’a kadar düşmüştü.

FTT’nin önümüzdeki günlerde yatırımcılar için daha getiri sağlaması muhtemel. Ayrıca Visa ortaklığı ivmesini geliştirmeye ve projeksiyonu sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir.

FTT Token, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 24,17 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %1 değer kaybeden altcoinin piyasa değeri 3,243 milyar dolar.

FTX (FTT) Token haftalık fiyat hareketleri

FTX Visa ve FTX ortaklığı FTT Token için ne getirecek?

 

 

Kaynak

Etiketler: