1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. VeChain ve Solana çevresinde önemli gelişmeler

VeChain ve Solana çevresinde önemli gelişmeler

VeChain ve Solana çevresinde önemli gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güçlü kripto para projelerinden VeChain ve Solana çevresinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Ayrıntılar için haberimize göz atabilirsiniz.


VeChain ve Solana çevresinde önemli gelişmeler

VeChain blockchain’inin kripto parası VET yazının kaleme alındığı saatte 5 cent civarında işlem görüyor. VET, 3.1 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile CoinMarketCap’te 37’nci sırada işlem görüyor.

VET’in reel ekonomide kullanımını arttıracak önemli bir açılım haberi yaşanıyor. Zira VeChain, Alchemy Pay ile ortaklık geliştiriyor. Bu sayede VET, 70 ülkede ve 2 milyon mağazada kullanılabilecek. VET yatırımcıları 2 milyonu aşkın mağazada kripto paralarını harcayabilecek.

Artık VET, Alchemy Pay’de bir ödeme opsiyonu olarak kullanılabilecek.

Lütfen Bkz: Güncel VeChain fiyat tahmini

VeChain çevresindeki diğer önemli gelişme ise VeChain blockchain’inin Binance Bridge 2.0 ile desteklenecek olması. Binance Bridge 2.0 VET ile beraber MANA, SAND ve APE gibi birçok projeyi de destekleyecek.

Aşağıdaki grafikte VET token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

vechain fiyatları

Şimdi diğer önemli kripto para projelerinden olan Solana’ya göz atalım. Ethereum’a güçlü bir alternatif olarak doğan Solana NFT açılımlarına dolu dizgin devam ediyor. Birçok NFT (Non-Fungible Token) projesine ev sahipliği yapan Solana bu sayede milyonlarca yeni kullanıcı ile tanışıyor.

Lütfen Bkz: Non- Fungible Tokens (NFT) nedir?

Çeşitli NFT satışlarına ev sahipliği yapan Solana ağı NFT satışı sayesinde milyonlarca dolar değerinde işlem hacmine imza atıyor. Yakın zamanda Solana ağında gerçekleştirilen Meebits 1 günde 11.9 milyon dolar, Vee Friends ise 13.1 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Aşağıdaki grafikte Solana SOL token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Solana  fiyatları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.