1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. VanEck yöneticisi Bitcoin için kritik seviyeye dikkat çekti!

VanEck yöneticisi Bitcoin için kritik seviyeye dikkat çekti!

VanEck yöneticisi Bitcoin için kritik seviyeye dikkat çekti!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

VanEck Dijital Varlıklar Direktörü Gabor Gurbacs, Bitcoin’in yaşadığı son düşüşü ele aldı ve yatırımcılar için kritik uyarılarda bulundu.

VanEck yöneticisi Bitcoin için kritik seviyeye dikkat çekti!

VanEck Dijital Varlıklar Direktörü Gabor Gurbacs, twitter sayfasından paylaştığı iletilerde Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulanarak kritik gördüğü seviyeyi açıkladı. MicroStrategy’nin amiral gemisi kripto para ile ilgili ortalama fiyatını baz alan yönetici Bitcoin fiyatının bu ortalama fiyatın altına düşmesi durumunda 20,000 dolara kadar gerileyebileceğini savundu.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

MicroStragy’nin 124,000 Bitcoin’e sahip olduğunu ve şirketin bu BTC’ler için ortalama fiyatının 30,200 dolar olduğunu belirten Gurbacs, BTC’nin bu fiyatın altına düşülmesi durumunda 20,000 dolara kadar bir gevşeme yaşanabileceğini belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Lider kripto para birimi son iki gündür büyük bir düşüş yaşıyor. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 35,326 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %9,17 değer kaybetti. Haftalık kayıp ise %18,41.

Gurbacs’a göre finans kurumlarının yatırım yapmak istediği piyasada bol miktarda likit sermaye bulunuyor. Bitcoin daha önce 10,000 dolardan 60,000 dolara sıçrarken yakalayamayanların, bu dönem treni yakalayabileceklerini belirten ünlü yönetici, hafta sonu yaşananların pazartesi günü piyasası yönlendirebileceğini söyledi.

Kripto piyasasında yaşanan ani çöküş altcoinleri daha fazla etkiledi. Ethereum 2,400 dolara geriledi. Son 24 saat içerisinde %13 değer kaybeden Ether’in değer kaybı son haftada %27. İlk 10 içerisindeki kripto paralar içerisinde en çok değer kaybeden altcoin %18’lik düşüşle Polkadot (DOT). Terra (LUNA) ve Binance coin (BNB) ise son 24 saat içerisinde %15 geriledi. Avalanche (AVAX) ise %20 değer kaybetti ve 59 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasasının toplam değeri 1,616 trilyon dolara geriledi.

Kaynak

 

 

Etiketler: