1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. VanEck CEO’sundan Bitcoin için heyecanlandıran tahmin! Bitcoin kaç dolar olacak?

VanEck CEO’sundan Bitcoin için heyecanlandıran tahmin! Bitcoin kaç dolar olacak?

VanEck CEO’sundan Bitcoin için heyecanlandıran tahmin! Bitcoin kaç dolar olacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Küresel yatırım yöneticisi VanEck’in CEO’su Jan van Eck’in Bitcoin (BTC) için yatırımcıları heyecanlandıran bir tahminde bulundu. Detaylar haberimizde.

VanEck CEO’sundan Bitcoin için heyecanlandıran tahmin! Bitcoin kaç dolar olacak?

Bitcoin, geçtiğimiz yıl kasım ayında 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Lider kripto para birimi için beklenti 2021 yılında altı haneli fiyatların görülmesiydi. Ancak küresel gelişmeler ve kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler Bitcoin’in yükselmesine engel oldu.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Fed’in sıkı politikaları, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş, pandemi saonrası yaşanan enflasyonist dönem, Terra çöküşü gibi birçok neden kripto para piyasasını ve doğal olarak Bitcoin’i etkiledi.

Bitcoin’e olan güven ise bu negatif gelişmelere rağmen devam ediyor. Küresel yatırım yöneticisi VanEck’in CEO’su Jan van Eck’in Bitcoin (BTC) için yatırımcıları heyecanlandıracak bir tahminde bulundu.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

VanEck CEO’su, işletme yayını Barron’s tarafından yayınlanan bir raporda Bitcoin’n mevcut fiyatından %700’ün üzerinde bir sıçrama yapabileceğini ve 250,000 dolarlık bir değere çıkabileceğini belirtti.

Ünlü CEO’ya göre bunun gerçekleşmesi onlarca yıl sürse de Bitcoin bu fiyatları görecek. Ayrıca, Jan van Eck küresel benimsenme oranlarının %50’ye çıkacağını belirtti.

“Yatırımcılar onu altının tamamlayıcısı olarak görüyor.  Bitcoin sınırlı arza sahiptir. Bunu değiştirmek çok zor, neredeyse imkansız. Bitcoin, altının piyasa değerinin yarısına veya Bitcoin başına 250.000 dolara gidecek, ancak bu on yıllar alabilir. Bunun için bir zaman dilimi koymak zor.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 28,247 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %3,38 değer kaybetti. Lider kripto para biriminin piyasa değeri 538 milyar dolara geriledi. Ancak altcoinlerin daha fazla değer kaybetmesi ile piyasadaki dominasyon oranı %47,5’e yükseldi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

VanEck CEO’sundan Bitcoin için heyecanlandıran tahmin! Bitcoin kaç dolar olacak?

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: