fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına ait HODL verileri inanılmaz!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına ait HODL verileri inanılmaz!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına ait HODL verileri inanılmaz!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun vadeli Bitcoin yatırım sahipleri, 2021’deki %70’lik kazanımlara rağmen, rekor kırmaya devam ediyor!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları hala satmıyor! Peki kim satıyor?

Uzun vadeli Bitcoin yatırım sahipleri, 2021’de %70’lik kazanımlara rağmen, hala rekor düşüklükte BTC satıyor. Ayrıca veriler, 4. çeyrekte hareket eden Bitcoin’lerin 30.000$’lık en düşük seviyelerden satın alınan “daha yeni” coinler olduğunu gösteriyor.

Uzun vadeli Bitcoin yatırım sahipleri, 2021'deki %70'lik kazanımlara rağmen, rekor kırmaya devam ediyor!

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin satışlarının sorumlusu yeni yatırımcılar!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, 2021’deki %70’lik artışa rağmen rekor bir düşüklükte BTC satmaya devam ediyor. Yani verilere göre, tecrübeli Bitcoin (BTC) sahipleri, kriptonun bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları görmesine rağmen neredeyse hiç satış yapmadı.

uzun vadeli bitcoin yatırım Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına ait HODL verileri inanılmaz!

Bitcoin on-chain indikatörleri, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının BTC’lerini satmamakta ısrarcı olduğunu gösteriyor.

Örneğin; popüler blockchain analiz firması Glassnode’un işlem görmekte olan BTC’lerin yaşını belirlemek amacıyla kullandığı Coin Days Destroyed (CDD) metriğine göre, uzun vadeli yatırımcılar tarafından harcanan BTC’lerin oranı şimdi rekor derecede düşük seviyelere yakın.

Dahası CDD metriği neredeyse 2021 boyunca son derece durgun bir görünüme sahip. Bu da Bitcoin’e yatırım yapan ve Bitcoin’i uzun vadeli olarak hodl edenlerin yükselişe dair inancının hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Yukarıdaki Coin Days Destroyed grafiğine baktığımızda coinlerin harcanma trendini çok net bir şekilde görebiliyoruz. Bu metrik özellikle bize, büyük yatırımcıların hodl davranışlarını ve satış hareketlerini görme imkanı veriyor.

Bitcoin Coin Days Destroyed (CDD) metriği nedir?

CDD, işlem gören coinlerin ömrünü ölçmek için kullanılan bir göstergedir. Daha detaylı olarak açıklamak gerekirse; bir coinin bir işleme dahil olmadan önce kaç gün hodl edildiğini ölçer. Coinlerin harcanmadan beklediği günler hesaplanır ve bu günler coinler işleme dahil edildikten sonra yok edilir.

 

CDD değerleri, her bir günde yok edilen gün sayısını gösterir. Sayı ne kadar yüksek olursa, bu paraların harcanmadan önce akümüle olduğu süre o kadar uzun olur. Gösterge genellikle piyasa döngüsündeki zirvelerden önce ve çöküşlerden sonraki ilk sıçrama sırasında yükselir. Bunun nedeni, uzun vadeli yatırımcıların piyasada zayıflık hissettiklerinde pozisyonlarını tasfiye etmek için acele etmeleridir.

Ancak popüler Twitter hesabı UTXO Management, güncel bir CDD grafiği paylaşarak, son birkaç aydaki artışa rağmen, mevcut değerin hala tarihsel olarak en düşük seviyelerde olduğunu ifade etti.

Veriler, BTCUSD’nin geçtiğimiz yıl, 2017’nin ATH seviyesi olan 20.000$’ı kırmasının ardından yaşanan uzun vadeli yatırımcı satışlarındaki artıştan bu yana, güçlü ellerin büyük ölçüde satmadığını vurguluyor.

Dahası yaklaşık 70.000 dolarlık zirve bile, bu trendi önemli ölçüde bozmayı başaramadı ve satışlar hala piyasaya yeni girenlerden geliyor gibi görünüyor.

İlgili: 20 bin dolardan Bitcoin satın alanların inanılmaz serüveni!

Yazın Bitcoin alanlar kışın satışa geçti!

Unchained Capital tarafından HODL Waves olarak adlandırlan bir başka popüler onchain metriği de sözkonusu verileri doğruluyor.

uzun vadeli bitcoin yatırım Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına ait HODL verileri inanılmaz!

Şöyle ki; orta vadede harcanmamış işlemlerin, yani satılmayan fonların (UTXO) yaş dağılımını takip eden bu metriğe göre; üç ila altı ay önce satın alınan kripto paralar şimdi toplam arzdaki en büyük düşüşü oluşturuyor.

Bu da satıcıların BTCUSD’nin 30.000$’lık en düşük seviyeleri gördüğü dönemde, yani bu yıl haziran ve eylül ayları arasında, alım yaptıkları anlamına geliyor.

Bu arada, UTXO Management’ın kıdemli analisti Dylan LeClair geçen hafta, genel olarak hodlers olarak tabir edilen uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının bu ay pozisyonlarını artırdığını kaydetti.

İlgili: Ünlü analist Bitcoin ve Ethereum için kısa vadeli hedefleri verdi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: