fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Uzmandan dikkat çeken Cardano (ADA) yorumu: Tıpkı BTC ve ETH gibi…

Uzmandan dikkat çeken Cardano (ADA) yorumu: Tıpkı BTC ve ETH gibi…

Uzmandan dikkat çeken Cardano (ADA) yorumu: Tıpkı BTC ve ETH gibi…
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yatırım uzmanı, Cardano’nun (ADA) tıpkı Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım yatırımcıların tercih ettiği kripto paralardan biri olabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. Bunun sebeplerini de açıklıyor.


Uzmandan Cardano (ADA) yorumu: Tıpkı BTC ve ETH gibi ana akım kripto olacak

Cardano (ADA), son birkaç yılda teknolojisini geliştirerek Ethereum’un güçlü rakipleri arasına adını yazdırdı. ABD finansal hizmetler şirketi MorningStar’dan portföy strateji uzmanı Amy Arnott da Cardano’nun (ADA) Bitcoin ve Ethereum ile birlikte adını “üç büyük” ana akım varlık arasına yazdırabileceğini söylüyor.

Amy Arnott, bir röportajı sırasında birçok kripto paranın değerini belirleme konusunda zorluklar olduğunu belirtiyor. Ancak Ethereum böyle değil. Kendi içinde belli ölçüde fiyatlanabiliyor. En başlıca sebebi ise merkezsiz finans (DeFi) işlemlerine ev sahipliği için birkaç kullanım alanının olması. Ayrıca Non-Fungible tokenleri de (NFT) destekliyor. Şöyle diyor:

“ETH’nin bir kullanım alanının olması zaten bir taban fiyat belirliyor. Ancak bu taban fiyatın ne olması gerektiğini bilmiyorum. Pek çok insan, bu para birimleri daha fazla kullanıldıkça daha değerli hale geldiği ve daha fazla karşılıklı bağımlılık ve bağlantı olduğu gibi bir ağ etkisinden bahseder.”

İlgili – Cardano kurucusu Hoskinson’dan yeni çığır açan stabil coin

Kurumsal yatırımcılardan Cardano’ya destek

Arnott’a göre Cardano’nun Ethereum ile birçok ortak noktası var. Uzmana göre Cardano protokolü umut verici teknik uygulamaları destekliyor ki bu da ADA’nın ana akımda yer edinmesinin yolunu açacak.

“Cardano ve çeşitli stabil coinler ile ilgili pek çok ilgi ve beklenti var.”

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Haziran’da yaptığı açıklamada, kurumsalların Proof-of-Stake (PoS) türü varlıkları aldığını açıklamıştı. En başta da Cardano ve Polkadot geliyor. Söz konusu dönemde sadece bir haftada Cardano’nun kurumsallarda 5.2 milyon dolar, Polkadot’un ise 3.8 milyon dolar yatırım çektiği bildirilmişti.

Arnott kurumsalların kripto paralara olan ilgisinin son bir yılda önemli ölçüde arttığını belirtiyor. Ayrıca kurumsalların eliyle birçok kripto varlığın da ana akımda yer alacağına inanıyor. Ancak bu büyümenin önünde düzenleyiciler büyük engeller çıkarabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: