fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano kurucusu Hoskinson’dan yeni çığır açan stabil coin

Cardano kurucusu Hoskinson’dan yeni çığır açan stabil coin

Cardano kurucusu Hoskinson’dan yeni çığır açan stabil coin
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, IOHK ekibi olarak geliştirdikleri yeni ve çığır açan bir stabil coin projesini tanıttı. Bu protokol “otonom bir banka” gibi görev yapıyor. Bu projenin neden özel olduğuna bakalım.


Cardano kurucusu Hoskinson’dan yeni çığır açan stabil coin: Djed

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ekibinin tüm DeFi sektörü için geliştirdiği çığır açan bir stabil coin tasarınımını açıklamaya hazır olduğunu bildirdi.

Hoskinson, Twitter üzerinden dört ekran görüntüsü paylaştı. Burada yeni tür bir stabil coin tasarımı ile ilgili taslaklar yer alıyor. Bu kripto parayı ise “resmi olarak doğrulanmış kripto destekli sabitlenmiş algoritmik stabil coin” olrak tanımlıyor.

Bu yeni protokolün ismi Djed. Bu protokol, “otonom banka” olarak görev yapıyor. Bu, dayanak varlıkları (stabil coinler) alıp satarak temel fiat para birimine sabitlemenin sağlandığı anlamına geliyor.

Aynı zamanda kripto para hisseleri rezervde saklanarak piyasa volatilitesine karşı koruma olarak kullanılıyor. Banka ayrıca kendisini sermayeye dönüştürmek için rezerv para ticareti de yapıyor.

Bu programlanmış aktivitenin bir sonucu olarak, protokolün ömrünün her anında rezerv oranı her zaman birden fazla olacak.

Djed protokolünde yeni olan nedir?

Söz konusu yeni stabil coin ile ilgili tasarımı yapanlar, protokollerinin stabil olma iddialarını kesin ve matematiksel olarak ifade edilip kanıtlandığı için bu kavramın yeni olduğunu vurguluyor.

Bunun yanı sıra, iddialar ve ispatları, sınırlı model kontrolü ve etkileşimli teorem ispatı olmak üzere iki farklı teknikle doğrulandı.

Twitter kullanıcıları Hoskinson’a bu yeni buluşun değerinin ne olduğunu sorarken, ürünün tamamen hazır olduğu cevabını aldılar. Şöyle diyor:

“Algoritmik stabil coin hazır.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.