fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 580890 ₺ ETH : 44413 ₺ XRP : 10.408 ₺ LTC : 2012.9 ₺ USDT : 13.631 ₺ XLM : 3.451 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Visa ve Mastercard’ın Binance kararı!

İşte Visa ve Mastercard’ın Binance kararı!

İşte Visa ve Mastercard’ın Binance kararı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ödeme platformlarının Binace borsasına para gönderme işlemlerinin engellenmesini ardından gözler Visa ve Mastercard’a çevrildi. İki ödeme devinin kararı detayları ile haberimizde.

İşte Visa ve Mastercard’ın Binance kararı!

Binance son dönemlerde yaşadığı engellemelerin içerisinde bazı ödeme platformlarının kararları ile de zor zamanlar geçiriyor. İngiltere merkezli Barclays, Santander UK ve Clear Junction müşterilerinin Binace’e para göndermesini engelledi.

Ödeme platformlarının aldıkları kararlar hızlı bir şekilde yayılırken gözler piyasanın iki devi olan Visa ve Mastercard’a çevrildi. ABD’nin çok uluslu finansal hizmetler devleri Visa ve Mastercard’ın bit çok ödeme kuruluşuna göre kripto para borsasına daha olumlu bir yaklaşımı var.

Bkz: Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

Çok sayıda bankacılık kuruluşu, kullanıcılarının Binance ile etkileşime girmesini kısıtlamış olsa da Visa ve Mastercard dünyanın en büyük kripto borsasına olan inançlarını teyit etti. Financial Times’ın raporuna göre Visa, şirket olarak Birleşik Krallık’ın Mali Davranış Otoritesi (FCA) dahil olmak üzere, gözlemcilerle devam eden sorunların farkında olduğu için gelişmeleri izlemek için Binance ile diyalog halinde.

Öte yandan Mastercard, “borsaların düzenleyici gerekliliklerini nasıl yerine getirdiği de dahil olmak üzere bu durumu izlemeye devam ediyoruz” dedi.

Şu an itibariyle, iki büyük ödeme platformu da müşterilerinin kartlarıyla Binance hesaplarına para göndermesini durdurmayı düşünmüyor. Visa’nın kripto para borsası Binance ile hali hazırda devam eden bir ortaklığı bulunuyor. Bilindiği gibi Binace ve Visa, Visa destekli bir banka kartı üzerinde ortak. ABD merkezli ödeme devi projeyi desteklemeyi bırakmayacağını açıkça dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Ripple CTO’su söz konusu kısıtlamalar ile ilgili ödeme platformlarını değil hükümetleri eleştirmiş sorumluluğun hükümette olduğunu, baskıyı artırdıkları için ödeme platformlarının başka çaresi kalmadığını dile getirmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.