fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple ortağından İngiliz bankacılık uygulamasına dev destek!

Ripple ortağından İngiliz bankacılık uygulamasına dev destek!

Ripple ortağından İngiliz bankacılık uygulamasına dev destek!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiliz bankacılık uygulaması Revolut’a, Ripple ortağı Japon finans devinden büyük bir destek geldi.

Ripple ortağından kripto dostu uygulamaya fon desteği

Kripto para yatırım özelliğine sahip olan büyük bir İngiliz bankacılık uygulaması olan Revolut, yeni bir finansman turunda 800 milyon dolar topladı.

Ripple destekli MoneyTap ödeme uygulamasının sahibi olan Japon finans devi Softbank ve ABD merkezli hedge fonu Tiger Global ise fonlama turunda Revolut’a destek verdi. Ve dijital bankanın 800 milyon dolar toplamasına yardımcı oldu.

Ripple ortağından İngiliz bankacılık uygulamasına dev destek!

Revolut 2020’de 5.5 milyar dolar iken, şimdi 33 milyar dolara ulaştı!

Bu yıl, fintech firmaları popüler bir trend haline geldi ve yalnızca bu yılın ikinci çeyreğinde 33,7 milyar dolar topladı.

 CNBC tarafından yayınlanan bir makaleye göre, İngiltere merkezli fintech girişimi Revolut son finansman turunda, 800 milyon dolar topladı ve şu anda şirketin değeri 33 milyar dolar civarında. Yani şirketin hisseleri, sadece geçen yıldan bu yana 6 kat değerlenerek, 5.5 milyar dolardan 33 milyar dolara yükseldi.

Revolut, bankacılık ve ticaret alanında hizmetler sunan bir uygulama olarak biliniyor. Son finansman turu, şirketi Avrupa’daki fintech firmaları arasında ikinci en büyük unicorn haline getirdi. Yani son fonlama girişimi Revolut, değeri 1 milyar doların üzerinde olan Avrupa merkezli genç teknoloji şirketleri arasında ikinci sıraya yükselmesini sağladı.

İlk sırada Klarna yer alırken, Revolut toplanan 800 milyon dolar ile Checkout.com ödeme şirketinin önüne geçerek, İngiltere’nin en büyük fintech şirketi haline geldi.

Ayrıca şirketin CEO’su, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, Revolut’un uzun vadede kârlılığa ulaşmak için kripto para ve hisse senedi ticareti gibi yeni hizmetlere ile genişlemeye devam edeceğini söyledi.

Ripple ortağından İngiliz bankacılık uygulamasına dev destek!

İngiltere’nin en büyük fintech unicornu, aynı zamanda kripto para birimleriyle de çalışıyor. XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere 742 milyon dolar gibi büyük bir kripto fonuna sahip. 742 milyon dolarlık kripto varlık tutan Revolut, XRP’yi de desteklemeye devam ediyor.

Ocak ayında Revolut tarafından yapılan bir açıklamaya göre şirket, Aralık 2020’de SEC tarafından Ripple Labs’a açılan davaya rağmen, müşterilerinin XRP alım satım işlemleri yapmasına izin veriyor. Ayrıca bu bildiride şirket, XRP davasını yakından izlediğini söyledi.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: