Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü yatırımcı kripto paraya ne zaman yatırım yapılabileceğini söyledi!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralar birçok yatırımcının gözdesi. Ünlü yatırımcı Jim Cramer, bu şartlar oluştuğunda kripto paralara yatırım yapılabileceğini söylüyor. Detaylar haberimizde.

Ünlü yatırımcı kripto paraya ne zaman yatırım yapılabileceğini söyledi!

Kripto para birimine yatırım yapıp yapmamaya karar vermeye çalışıyorsanız, bu yeni varlık sınıfının benzersiz risklerini ve potansiyel faydalarını hesaba katmanız gerekir. Kripto para piyasası artık daha fazla yatırımcı çekiyor. Özellikle Covid pandemisi sonra oluşan enflasyonist dönemde yatırımcılar bir koruma aracı olarak kripto paralara yöneldi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırmalar, kripto paraların Amerikalılar arasında giderek daha fazla yaygınlaştığını ortaya koyuyor. Ancak yatırımcıların bilinçli seçim yapması gerektiğini hatırlatalım.

Finans uzmanlarının tavsiyelerini dinlemek, kripto yatırımının sizin için doğru olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilir. Jim Cramer, yatırım ipuçlarına milyonlarca kişinin güvendiği için tavsiyelerine kulak vermek isteyebileceğiniz bir finans gurusu. Peki kripto paralar konusunda haklı mı? Dilerseniz düşüncelerine bakalım!

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Cramer, kripto paralara ne zaman yatırım yapılabileceği konusunda uyarılarda bulundu.  Ünlü yatırımcı, kripto paralara yatırımın “büyük aptal kuramına” dayandığının gerçek olasılığını kabul ettiğiniz sürece yapılabileceğini söylüyor.

kripto para

 

Büyük aptal kuramı, yüksek bir fiyata bir yatırım aracı alınmasının- değerinin üzerinde olsa bile- yine de kar elde edebileceği inancıdır. Bunun sebebi her zaman ilk yatırımcıdan daha fazlasını almak isteyen birinin olacağıdır. Bu teori, hisse senetlerine yatırım yapanlar veya ticaretini yapanlar arasında oldukça yaygındır.

Kısacası bu teori, kripto para birimlerinin fiyatının, aşırı pahalı olsalar bile artacağını, çünkü her zaman “daha büyük bir aptal” veya daha az deneyimli, daha az bilgili ve varlıklar için şişirilmiş bir fiyat ödemeye istekli bir kişi olacağını öne sürüyor. Ancak sonuçta daha fazla parayı gözden çıkaracak son kişinin tükenebileceğini ve kripto paraların elde kalabileceği konusunda uyarıyor.

Jim Cramer haklı mı?

Cramer, kripto para birimi fiyatlarının madeni paraların gerçek değerinden ayrılabileceği ve bunun yerine insanların onlara ilişkin algısına dayanabileceği konusunda şüphesiz haklı. Ancak bu kadar övülmeye değmeyebilecek bazı paralar olsa da bu, tüm kripto para yatırımlarının değerinin yalnızca daha büyük bir aptal satın almaya istekli olması durumunda artacağı anlamına gelmez.

Doğru araştırmayı yaparak ve riski tanıyarak, güvenilen bir projeye yatırım yapmanın ve bu değer artışının fiyatı artırabileceği Cramer’den ayrışabileceğimiz en önemli nokta.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.