Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in bundan sonra nasıl hareket edeceğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in bundan sonra nasıl hareket edeceğini açıkladı!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in vahşi hareketler yaptığı ve volatil olduğu zamanların geride kaldığını belirtti. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in bundan sonra nasıl hareket edeceğini açıkladı!

Bitcoin, piyasaya sürüldüğü günden itibaren volatil bir yapıya sahip oldu. Kripto piyasasının geneli de bu yapıya sahip. Ekonomistlerin kripto yatırımcılarını en fazla uyardığı noktaların başında bu derin volatil yapı geliyor. Bu durum değişti mi? 3,3 trilyon dolarlık bir yatırım firması olan Fidelity’in analisti ve yöneticisi Jurrien Timmer, bu konudaki görüşlerini açıkladı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ünlü yönetici, Bitcoin’in (BTC) %1.000’in üzerine fırladığı ve ardından %80’lik çöküş yaşadığı günlerin sona erdiğini söylüyor. Jurrien Timmer, sosyal paylaşım platformu Twitter’da 100 binin üzerinde takipçisi için yaptığı analizlerde, kurumsal yatırımcıların önde gelen kripto varlığını benimsemesiyle BTC’nin önceki boğa piyasalarında yaşadığı vahşi fiyat keşiflerinin muhtemelen geçmişte kaldığına dikkat çekti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Yakın zamana kadar, Bitcoin genellikle boğa piyasaları sırasında yukarı yönlü ve ayı piyasaları sırasında aşağı yönlü gerçek değerini aşıyordu.Bu, eğilim tükenene kadar çok az direnç gösteren veya hiç direnç göstermeyen bir momentum oyunuydu.”

Timmer, Bitcoin’in şu anda ağ büyümesine veya BTC’ye akın eden kullanıcı sayısındaki artışa dayalı bir talep eğrisini izlediğini söylüyor.

“Son aylarda Bitcoin fiyatı S2F modelini takip etmeyi bıraktı ve bunun yerine pembe çizgiye (talep modeli) sarıldı. Bu bana mantıklı geliyor.”

Timmer’a göre talep modeli, Bitcoin’i, yatırımcıların fiyat düzeltmeleri sırasında BTC biriktirdiği ve varlık arttığında BTC’yi verimli bir şekilde boşalttığı verimli iki yönlü bir pazar haline getiriyor. Bu da Bitcoin’deki derin fiyat hareketlerinin yaşanmasını engelliyor.

“Unutmayın, fiyat ödediğiniz şeydir, ancak değer aldığınız şeydir. İlk günlerde, çoğu yatırımcı sadece fiyatı biliyordu. Ancak yatırımcılar değerlemeyi daha iyi anladıkça, Bitcoin’in patlamanın ilk günlerine benzemesi daha az olasıdır ve geleneksel bir risk varlığı gibi davranmaya başlayabilir.”

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in gelecekteki fiyatını piyasaya girecek yeni büyük aktörlerin belirleyeceğini de sözlerine ekledi. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,743 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.