1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu Bitcoin indikatörü hiç hata vermedi! Sırada ne var?

Bu Bitcoin indikatörü hiç hata vermedi! Sırada ne var?

Bu Bitcoin indikatörü hiç hata vermedi! Sırada ne var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti neredeyse hiç başarısız olmayan Bitcoin indikatörüne göre yeni analizini paylaştı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bu Bitcoin indikatörü hiç hata vermedi! Sırada ne var?

Bitcoin, yeni haftaya düşüşle başladı. Lider kripto para birimi 40,000 dolarlık direnci tutamadı ve haftanın ilk günüde tablo pek parlak değil. Kripto piyasası 2022 yılında beklenilen patlamayı gerçekleştiremiyor. Küresel finansal sistemde yaşanan belirsizlikler piyasası aşağı çekiyor.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 39,018 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %1,38 değer kaybeden BTC’nin toplam piyasa değeri 750 milyar doların altına geriledi. An itibari ile 741 milyar dolar. Bu piyasa değeri toplam değeri 1,793 trilyon dolar olan kripto ekosisteminin %41,3’ünü domine ettiği anlamına geliyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

Ünlü kripto analisti Kevin Svenson, yaklaşık 70,000 abonesi bulunan Youtube kanalında Bitcoin’e ilişkin yeni bir video paylaştı. Analist, trend dönüşlerinin doğru bir göstergesi olduğunu söylediği haftalık Coinbase Bitcoin hacmini yakından takip ettiğini ve bu indikatörün kendisini hiç yanıltmadığını belirtti.

Bitcoin

 

“Bir numaralı göstergem, beni daha önce neredeyse hiç başarısızlığa uğratmayan göstergedir ve bu haftalık Coinbase hacmidir. Coinbase’in haftalık hacmine bakarak tepeleri ve dipleri tespit edebiliriz.”

Kevin Svenson, Svenson, Bitcoin yatırımcılarının dipte olduğunu güvenle söyleyebilmeleri için, bir düzeltmeden sonra büyük bir hacim artışı görmeleri gerektiğini söylüyor. Bunun her dip seviyeden sonra bu şekilde olduğuna dikkat çeken analist, Bitcoin’in şuandaki ana destek hattının 30,000 dolar olduğunu ve bu seviyeye kadar çekilebileceğine dikkat çekti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Svenson, bu seviyeden sonra ise büyük bir patlama bekliyor. Ancak boğa sezonunun birden gelmeyeceğine de dikkat çekiyor.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: