Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin yatırımcıları kripto paralarını ne kadar tutmayı düşünüyor?

Bitcoin yatırımcıları kripto paralarını ne kadar tutmayı düşünüyor?

Bitcoin
Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para yatırımcılarından bazıları varlıklarını oldukça uzun vadede tutma eğiliminde. Bu tip yatırımcılar Bitcoin’lerini ne kadar tutmayı planlıyor?


Bitcoin yatırımcıları kripto paralarını ne kadar tutmayı düşünüyor?

Bitcoin’i satın alıp uzun vadeli tutma şeklinde özetlenen yatırım davranışı hodl olarak adlandırılıyor. HODL kelimesi İngilizce “HOLD” kelimesinden türetilmiş bir kelime olup son iki harfinin yer değiştirilmesi ile geliştirilmiştir. Kelime tutmak anlamına geliyor.

Bitcoin ve kripto para piyasaları oldukça yeni bir piyasa olmasına rağmen kendine has bazı jargonlar geliştirdi. FOMO, Hype, shitcoin ve hodl bu piyasa ile özdeşleştirilebilecek bazı kavramlardan.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Gelelim haberimizin başlığında belirtilen soruya: Bitcoin yatırımcıları kripto paralarını ne kadar tutacak? Kimi yatırımcılar kripto para piyasalarında oldukça panik davranışlar sergiliyor. Fiyatlardaki küçük dalgalanmaların ardından tüm varlıklarını hemen satabiliyorlar. Bu tip yatırımcılar oldukça kısa vadeli piyasada yer alıyor.

Bir grup yatırımcı ise Bitcoin ve kripto para piyasalarında oldukça uzun vadeli yer alıyor. Bu tip yatırımcılar hodler olarak adlandırılıyor. Kimi hodler’ların o kadar gözü kara ki Bitcoin’leri ile emeklilik planları yapıyorlar.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Genel bir ortalama olarak düşünürsek Bitcoin’lerini  1 yıl ve daha uzun süreli tutan yatırımcılar uzun vadeli yatırımcılar (hodl) olarak düşünebiliriz. +1 yıl Bitcoin’lerini tutan yatırımcıların oranı ise %66’yı geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte piyasada işlem gören toplam Bitcoin sayısı 19 milyonun biraz üzerinde. Bu rakamın en az %66’sı son 1 yılda hiç hareket etmedi.

Aşağıdaki grafikte 1 yıl ve üzeri tutulan Bitcoin miktarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin yatırımcıları kripto paralarını ne kadar tutmayı düşünüyor?

Piyasadaki Bitcoin fiyatlarını ise toplam Bitcoin arzının sadece %34’ü oluşturuyor. Spot piyasalar %34’lük dilimde gerçekleşiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.