1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bir sonraki gerçek büyük Bitcoin rallisi ne zaman?

Bir sonraki gerçek büyük Bitcoin rallisi ne zaman?

Bir sonraki gerçek büyük Bitcoin rallisi ne zaman?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve Bitcoin piyasasında bir sonraki gerçek büyük ralli ne zaman? Sektörün en önemli isimlerinin aklındaki bir soru bu. En olası senaryoya bakalım.


Bir sonraki gerçek büyük Bitcoin rallisi ne zaman?

Son aylarda Bitcoin ve genel olarak da kripto paraların fiyatlarında birkaç anlamsız sıçramalar gördük. Ancak bu yükselişler hızla satışlarla karşılık buldu. Ancak bu arada kripto sektöründe yeni bir trendin doğuşunu da görüyoruz. Oyna kazan türü blockchain oyunlar. 2022 yılında da bu alanda başka milyar dolarlık projelerin yükselişini görebiliriz. Ancak burada gerçekten önemli olan Bitcoin’in yeni bir momentum oluşturabilmesi. Çünkü ancak böyle sektör genel bir yükseliş performansına sahip olabilir.

Bitcoin günlük grafiği “Bir sonraki gerçek büyük Bitcoin rallisi ne zaman?” sorusuna cevap vermek için yetersiz kalıyor. Çünkü burada 37,000 dolar ve 33,300 dolarda iki kritik destek ile 49-51,000 dolar bölgesinde de büyük bir direnç var. BTC fiyatı da uzun bir süredir bu seviyeler arasında işlem görüyor. Bu grafik de anlamsız bir görüntü çizerek bir sonuç doğurmuyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı bu destekten yükselişe geçer mi? BTC teknik analizi

Daha anlamlı bir grafik için uzun vadeli görünüm ile piyasalar arası korelasyon bakmak lazım. Bunun için uzmanlar uzun vadeli BTC grafiği ile Euro’daki büyük trendi birleştiriyor. Burada BTC ile Euro arasındaki korelasyondan bahsediyoruz. Çünkü piyasada risk durumu yükseldiğinde bu ikisi arasındaki korelasyon da artar.

Bir sonraki gerçek büyük Bitcoin rallisi ne zaman?

BTC-Euro korelasyonu

BTC’nin yükselmesi için ilk önce Euro’da büyük bir ralli gerekiyor. Büyük ralli bu yıl gelebilir. Ancak Euro şu an gerçekten zayıf. Euro’daki güçlü yükseliş olmadan BTC de 50,000 dolar bölgesini geçerek yeni ATH değeri kaydedemez.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Şuna dikkat edin ki şimdiye kadar güçlü Euro yükselişi olmadan Bitcoin’de sadece bir taktik boğa rallisi oldu o da Nisan 2019’da yaşanmıştı. O da 5 ay önce yaşanan şiddetli kırılmadan sonra gelmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: