1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü veri şirketleri Bitcoin piyasası konusunda hem fikir; Ayı mı? Boğa mı?

Ünlü veri şirketleri Bitcoin piyasası konusunda hem fikir; Ayı mı? Boğa mı?

Ünlü veri şirketleri Bitcoin piyasası konusunda hem fikir; Ayı mı? Boğa mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni elde edilen veriler Bitcoin’de müthiş bir mücadelenin devam ettiğini gösteriyor.

Ünlü veri şirketleri Bitcoin piyasası konusunda hem fikir; Ayı mı? Boğa mı?

CryptoQuant’tan gelen yeni veriler, Bitcoin pazarının tarafsız bir konuma gelebileceğini gösterdi. Geçtiğimiz aylarda, sıkça tekrarlanan bir balina ve perakende satış süreci yaşandı. Bunun sonucunu CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, yatay bir piyasa hareketi olarak yorumluyor.

 

bitcoin Ünlü veri şirketleri Bitcoin piyasası konusunda hem fikir; Ayı mı? Boğa mı?
BTC/USD Kaynak: Tradingview

 

Bitcoin fiyatı şu anda yatay seyrediyor

CEO Ki-Young Ju, Bitcoin’de şu anda hem boğa hem de ayı piyasasının aynı anda var olmaya çalışarak, piyasaların en istikrarsız durumlardan birini yaşadığını söylüyor. Uzun vadede her iki piyasa da yalnızca bir taklit olabilir diyen Ki-Young Ju, bazı farklı analistlerin de öne sürdüğü bir çözüm yolu öneriyor.

 

BTC piyasası şu anda çok belirsiz.

Balina satışı ayı ve sahte boğa piyasasını, perakende satış ise boğa piyasasını ifade eder. Şimdi nötr durumdayız. Ticareti durdurun, sabırlı olun ve bir sonraki volatiliteyi bekleyin.

 

Aynı şekilde Glassnode verileri de belirsiz bir fiyat hareketini işaret ediyor. Şirketin, Spent Output Profit Raito (SOPR) göstergesine göre, karlar da yaşanan kayıplar kadar birikmeye başladı.

Glassnode durum hakkında şu yorumu yapıyor:

Mayıs ayında piyasa genelindeki kapitülasyonun ardından, SOPR şu anda kârlar ve zararlar arasında gidip geliyor ve bu da piyasanın makro yönde belirsiz olduğunu gösteriyor.

 

Bitcoin piyasası konusunda her iki veri şirketinin de üzerinde hem fikir olduğu durum, piyasasının belirsizliği. Ayılar ve Boğalar kapışıyor, aman arada kalmayın!!

 

Canlı BTC fiyatı: $ 22,906.14

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: