1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü traderdan Bitcoin için yatırımcıları üzecek tahmin!

Ünlü traderdan Bitcoin için yatırımcıları üzecek tahmin!

Ünlü traderdan Bitcoin için yatırımcıları üzecek tahmin!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Justin Bennet, yeni bir yayında lider kripto para birimi Bitcoin için yatırımcıları üzecek bir tahminde bulundu. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Ünlü traderdan Bitcoin için yatırımcıları üzecek tahmin!

Kripto para piyasası yeni aya genel olarak yatay bir seyirde başladı. Bitcoin ise ay kapanışını 20,000 doların altında yaptı. Lider kripto para birimi 2022 yılının ilk yarısını beklentilerin çok altında geçirdi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Teknik verilerin zayıf olduğu Bitcoin tarafında yatırımcıları üzecek bir tahminde ünlü kripto analisti Justin Bennet’tan geldi. Justin, Youtube kanalında yaptığı yayında Bitcoin’in düşüşte gidebileceği olası seviyeleri ele aldı. Ünlü analist, S&P 500 resmi olarak düşüşe geçerse Bitcoin’in aşağı doğru kaymaya devam edebileceğini söyledi.

“S&P 500 için bir ayı piyasası, gerçek bir ayı piyasası görürsek ve kişisel bir resesyonda olduğumuzu düşündüğümüz bir döneme girersek, o zaman S&P 500’ün %30, %40 düştüğünü görebiliriz. S&P 500 tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %19 düşerken BTC 20.000 dolar civarında seyrediyorsa, o zaman S&P 500 %30 veya %40 veya %50 oranında değer kaybederse ne olur? Bitcoin’i 20.000 doların çok altında göreceğiz. Bunu size hemen hemen garanti edebilirim.”

Bennett’e göre, piyasadaki gerileme başladığından beri Bitcoin ile güçlü bir korelasyon sergileyen S&P 500 endeksi henüz ayı piyasası bölgesine girmedi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Bitcoin ve S&P 500, bu satış başladığından beri birbirini takip ediyor. Ve şu anda BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta. Ancak S&P 500 tüm zamanların en yüksek seviyesinden yalnızca %19 uzakta %20 ayı piyasasının başlangıcıdır.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19,680 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %1 değer kazandı. Lider kripto para biriminin piyasa değeri ise 374 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin(BTC) fiyat hareketleri

Ünlü traderdan Bitcoin için yatırımcıları üzecek tahmin!

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

Etiketler: