1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. El Salvador dipten Bitcoin aldı, işte rakamlar!

El Salvador dipten Bitcoin aldı, işte rakamlar!

El Salvador dipten Bitcoin aldı, işte rakamlar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılında Bitcoin alımı ile gündem olan El Salvador, Haziran ayının son saatlerinde dipten Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

El Salvador dipten Bitcoin aldı, işte rakamlar!

Haziran ayının son günü El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bilindiği gibi El Salvador 2021 yılında Bitcoin’i legal para birimi olarak tanımış ve devlet hazinesinde Bitcoin tutma kararı almıştı.

El Salvador meclisinde 9 Haziran 2021 tarihinde alınan kararla Bitcoin, dünyada ilk defa resmi makamlarca legal para birimi olarak tanınmıştı.

El Salvador dipten Bitcoin aldı, işte rakamlar!

Gerekli kanunların yürürlüğe girmesinden sonra, Başkan Nayib Bukele, 6 Eylül 2021 günü, Twitter’dan yaptığı duyuru ile ülkenin ilk resmi Bitcoin alımını gerçekleştirdiğini ilan etti.

El Salvador dipten Bitcoin aldı, işte rakamlar!

El Salvador bu tarihten sonra aralıklarla 10 farklı Bitcoin alımı daha gerçekleştirdi. Bu süre zarfında, son alıma kadar El salvadır, ortalama 45.171 dolardan toplam 2301 BTC satın aldı.

Son olarak, Bukele, 1 Temmuz günün ilk saatlerinde attığı tweetle, El Salvador’un, Haziran ayının son saatlerinde, 19.000 dolardan 80 BTC daha satın aldığını duruydu.

Bukele tweetinde, geleceğin Bitcoin’de olduğunu ilan ederek, ucuz satanlara teşekkür etti.

Gelecek Bitcoin’de dir.

Ucuza sattığınız için teşekkür ederiz!!

Canlı BTC fiyatı: $ 23,365.26

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2022’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.