1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü müzayede evinden Bitcoin ve Ethereum kararı!

Ünlü müzayede evinden Bitcoin ve Ethereum kararı!

Ünlü müzayede evinden Bitcoin ve Ethereum kararı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü müzayede evi bu hafta satışa çıkaracağı 6 milyon dolarlık tablo için Bitcoin ve Ethereum ile ödeme kabul edecek. Detaylar haberimizde.

Ünlü müzayede evinden Bitcoin ve Ethereum kararı

Dünyanın en büyük müzayede evlerinden biri olan Christie’s, önümüzdeki hafta Londra’daki satışında Keith Haring’in bir tablosu için kripto para birimini kabul edecek.1984 yılında yapılan tablo, bir bilgisayar tasviri ile dijital çağın başlangıcını kutlayan bir sanat eseri.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

İngiliz müzayede evi Christie’s, tahmini olarak 6 milyon dolar değerinde olan Keith Haring tablosu için Bitcoin ve Ethereum kabul edecek. Christie’s’in çağdaş sanat bölümünün eş başkanı Katharine Arnold, Reuters’e verdiği demeçte ödeme yöntemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tablo için ödeme yapmak için kullanılacak Coinbase, Fidelity, Gemini veya Paxos gibi onaylı borsalardan birinde tutulması gerekiyor.

“Yalnızca bu platformlarda tutulan dijital cüzdanlardan gönderilen ödemeler kabul edilecek ve diğer borsalarda bulunan dijital cüzdanlardan veya kendi kendine tutulan cüzdanlardan yapılan ödemeleri tanımayacağız.”

Christie’s müzayede evi kripto yatırımcılarının yakından tanıdığı bir yer. NFT sanat eserlerinin sıklıkla bu müzayede evi aracılığı ile satıldığı biliniyor. Ancak müzayede evi ilk defa fiziki bir tabloyu kripto para ile satışa çıkarıyor.

“Christie’s, 2021 boyunca dijital sanat eserlerinin satışına ve kripto para birimlerinin kullanımına öncülük ediyor. 1984 gibi erken bir tarihte dijital çağın habercisi olan Keith Haring’in İsimsiz adlı eserinin satışı için kripto para ile seçeneği sunuyoruz.”

Kaynak

Etiketler: