1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü moda markasından Sandbox ile metaverse açılımı

Ünlü moda markasından Sandbox ile metaverse açılımı

Ünlü moda markasından Sandbox ile metaverse açılımı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü moda markası Gucci de Sandbox ile metaverse dünyasına adım attı. Bunun için Sandbox’ta bir dijital arsa da aldı.


Ünlü moda markasından Sandbox ile metaverse açılımı

Gucci, Twitter üzerinden bir duyuru yaptı. Aynı duyuruyu 73,000 üyenin olduğu Discord üzerinden de paylaştı. Buna göre ünlü lüks moda markası etkileşimli bir deneyim yaratmak için çevrimiçi konsept mağazasını genişletiyor.

Gucci, metaverse dünyasına Sandbox’ta dijital bir arsa satın alarak adım attı. Bu sanal dünya ise Ethereum blockchain üzerinde bulunuyor. Bu adımı ise ünlü İtalyan moda evi Z nesli piyasasına da girmek istiyor.

İlgili – Metaverse nedir, geleceği nasıl? Güncel Metaverse haber ve gelişmeleri

Gucci, daha önce Şubat başında Sandbox ile işbirliği yapabileceğini belirtse de kesin bir bilgi vermemişti. Şimdi sosyal medya üzerinden duyuru yaptıktan sonra Vogue Business’e de haberleri doğruladı.

Lüks marka, online konsept mağazası Gucci Vault’u markanın yaratıcı direktörü Alessandro Michelle’in öngördüğü gibi etkileşimli bir deneyim oluşturmak için genişlettiğini ifade ediyor.

İlgili – The Sandbox (SAND) nedir, geleceği nasıl? Güncel SAND haber ve gelişmeler

Gucci (@gucci), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Geleceği piksel piksel yeniden tasarlıyoruz. Vault, kendi sanal dünyasını Sandbox Game üzerinde inşa ediyor.”

 

Bu arada Gucci, bu dijital arsa alımını kaça yaptığı ile ilgili soruları cevapsız bıraktı. Her ne kadar metaverse alanına ilk adımı olsa da dijital varlık alanı ile daha önce etkileşimi olmuştu. Mart 2021’de Gucci, Christie’s müzayede evi tarafından sergilenen Sonbahar/Kış 2021 koleksiyonundan esinlenerek non-fungible token açık artırması düzenlemişti.

İlgili – APENFT nedir ve geleceği nasıl? Güncel NFT token haber ve gelişmeleri

Ünlü marka, Mayıs 2021’de de Roblox üzerinde Gucci Garden açarak 100. yıldönümünü kutlamıştı. Söz konusu dönemde platformun 42 milyon kullanıcısının koleksiyon ürünleri almasına olanak sağlamıştı.

Kaynak

Etiketler: