BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü kripto varlık yönetim firmasından dev Bitcoin alımı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ünlü kripto varlık yönetim firmasından dev Bitcoin alımı!

Ünlü kripto varlık yönetim firmasından dev Bitcoin alımı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na yapılan başvurulara göre, dünyaca ünlü kripto varlık yönetim şirketi devasa bir Bitcoin alımı daha yaptı.

Kurumsal fonlarda Bitcoin alımı artıyor!

Dijital varlık yönetimi şirketi Galaxy Digital, SEC (Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu)’e yapılan başvurulara göre, 250 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptı.

Galaxy Digital'den dev Bitcoin alımı.
  • Minimum 25.000 dolar yatırıma sahip olan Galaxy Bitcoin Fund LP, 106 yatırımcı için yaklaşık 15 milyon dolarlık BTC aldı.
  • Şirketin, minimum 100.000$ yatırımla kurumsal yatırımcıları hedefleyen Galaxy Institutional Bitcoin Fund Ltd. olarak bilinen fonu, 23 yatırımcı adına 121 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.
  • Ayrıca şirketin Kurumsal Bitcoin Fonu LP, minimum 500.000$’lık yatırım yapan 55 yatırımcı adına 100 milyon$ değerinde Bitcoin satın aldı.

Yani, şirket toplamda yaklaşık 250 milyon dolarlık Bitcoin almış oldu.

İlginç bir şekilde; dev kripto yatırım firması tarafından yapılan bu alımlar, Morgan Stanley’in Bitcoin hamlesinin hemen ardından gerçekleşti.

Şöyle ki;

Morgan Stanley geçen ay bu tür müşterilerin, yukarıda belirtilen fonlar aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmalarına izin vermeyi planladığını açıklamıştı.

4 trilyon dolarlık bir varlığı yöneten Morgan Stanley, SEC’e sunduğu belgede bu yıl vadeli kontratlar ve Grayscale aracılığıyla müşterilerine kripto para hizmeti sunacağını ve Bitcoin yatırımına açık olan üç ayrı fona erişim başlattığını açıkladı.

Ayrıca Goldman Sachs da bir hafta önce, kurumsal müşterilerinin Bitcoin’e yatırım yapmasına izin vermeyi planladıklarını duyurdu. Sözkonusu bu yatırımların zaten başlangıçta, dolaylı olarak bu tür fonlar aracılığıyla yapılması bekleniyor.

Görünüşe göre bu planlar artık uygulanmaya ve sonuçlar da Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) kriterlerine uygun olarak kamuoyuna açıklanmaya başladı.

Sonuç olarak; dünyaca ünlü dev bankalar ve yatırım şirketleri aracılığıyla yapılan kurumsal alımlar devam ederken, Bitcoin’in fiyatı en son 2017’de kaydettiği ATH’yi çok çok gerilerde bıraktı. 

Bitcoin alımı

Dahası Tesla ve MicroStrategy gibi şirketler, enflasyona ve mali genişleme politikalarına karşı korunmak için nakit rezervlerinin bir kısmını kripto para birimine tahsis etmeye ve Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye bile başladı.

Kurumlar arasında büyük ölçekli toplu Bitcoin alımları ve kurumsal ürünlere olan talep hızla artıyor. Dolayısıyla Bitcoin piyasasına giren kurumsal sermayedeki artış, finans sektöründen daha büyük oyuncuların BTC’yi bir değer deposu olarak görmeye başladığını gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: