1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü kripto analistinden heyecan veren Bitcoin tahmini!

Ünlü kripto analistinden heyecan veren Bitcoin tahmini!

Ünlü kripto analistinden heyecan veren Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Jason Pizzino, Bitcoin için yatırımcıları heyecanlandıran bir tahminde bulundu. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü kripto analistinden heyecan veren Bitcoin tahmini!

Bitcoin, 2022 yılında beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. Geçtiğimiz yıl 68,789 dolar ile 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğünde yatırımcıların beklentisi altı haneli rakamları göreceği yönündeydi. O tarihten bu yana değerinin %41’ini kaybeden lider kripto para bu yıl en yüksek 48,000 dolar seviyesini gördü.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Son günlerde 39,000 dolar ile 42,000 dolar arasında konsolide olan BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,546 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %3,6 değer kaybetti. Piyasa değeri 770 milyar dolara gerileyen kripto para, piyasasının %41,1’ini domine ediyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin için birçok tahmin yapılıyor. Ancak bunların içerisinde yatırımcılara en heyecan veren tahminlerden biri Kripto analisti ve tüccarı Jason Pizzino’dan geldi. Pizzino, Bitcoin’in 7 haneli rakamlara çıkacağı konusunda oldukça iyimser.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Video paylaşım platformu Youtube’da 263,000 abonesi bulunan ünlü analist, yeni bir yayında Bitcoin’in yaklaşık 25 kat artması ve 1.000.000 dolara ulaşmasının çok da uzak bir ihtimal olmadığını belirtti.

“25x biraz zormuş gibi görünebilir. Ancak Aralık 2018’den 2021’deki zirveye kadar görebildiğimiz gibi, temelde 22 kat artış gerçekleşti. Yani mesele çok uzak değil.”

Analist, Bitcoin’in 1.000.000 dolarlık bir fiyata ulaşması için amiral gemisi kripto varlığının hisse senetleriyle olan bağını koparmak gibi zorlukların üstesinden gelmesi gerektiğini söyledi. Pizzino’ya göre, Bitcoin, Nasdaq hisse senedi endeksi ile yüksek oranda ilişkili görünüyor.

Ayrıca, Bitcoin’in merkez bankalarının şu anda savaştığı bir enflasyon artışının ortasında fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olan altın gibi ticaret yapması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin’in teknolojiden ayrılması gerekiyor. Teknoloji sektöründen ayrılması ve bir dünya rezerv varlığı haline gelmesi için altınla daha uyumlu hale gelmesi gerekiyor”

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: